TB - Klasa IIIC i klasa IIIAB - język hiszpański

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Materiały edukacyjne

Hola a Todos / Buenos días:

Estamos antes una situación excepcional y tenemos que / queremos trabajar en casa. Nuestro tema de esta semana es : EL FUTURO. El tema muy actual…

Jesteśmy w wyjątkowej sytuacji  i musimy / chcemy pracować w domu. Naszym tematem wiodącym w tym tygodniu jest nomen omen: PRZYSZŁOŚĆ .

  1. Obejrzyj lekcję jak tworzymy czas przyszły Futuro Imperfecto na kanale So KAYKA https://www.youtube.com/watch?v=d8jheliIsJ4 i zrób notatkę w zeszycie.
  1. Wyszukaj w internecie jak tworzymy ten czas w przypadku czasowników nieregularnych. Jest mnóstwo materiałów np.  https://www.youtube.com/watch?v=YZSEFnXMY7s  lub http://akademiachili.pl/naprzod-w-przyszlosc-futuro-imperfecto-simple/. Zrób krótką notatkę w zeszycie.
  1. Napisz kilka zdań o swojej przyszłości stosując Futuro Imperfecto zwany również Futuro Simple. Może być to dłuższa wypowiedź nie tylko o Tobie ale i o tym jak wyobrażasz sobie nasz świat w przyszłości ( koniecznie wersja optymistyczna !).

Praca ta przyda się do końcowej oceny.

  1. Przypominam też o przygotowywaniu prezentacji lub referatu na zakończenie kursu języka hiszpańskiego. Prezentacja na dowolny, interesujący Ciebie  temat z szeroko rozumianej kultury krajów hiszpańskojęzycznych : np. Corrida, Yerba Mate, historia czekolady itp., itd. Prezentacja w języku polskim z elementami języka hiszpańskiego.

¡Os deseo buena salud y buen trabajo! / Życzę dużo zdrowia i dobrej pracy!

Teresa Buczek