Wiadomości

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Wiadomości

Kategoria:

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

dzisiejszy dzień jest ważną datą w kalendarzu roku szkolnego I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie, ponieważ dzisiaj obchodzimy uroczystość Dnia Patrona Szkoły.

Lekcje wychowawcze poświęcone sylwetce i dokonaniom naszego patrona, Tadeusza Kościuszki już się pewnie odbyły bądź odbędą w najbliższym czasie.

Ja, w imieniu kadry kierowniczej, chciałabym życzyć, aby  ideały, jakie przyświecały naszemu patronowi, Tadeuszowi Kościuszce, były także realizowane przez całą społeczność szkolną.

Niech odwaga i determinacja w dążeniu do realizacji wzniosłych celów będą dla nas motywacją, by wytrwale i ufnie podejmować walkę o to, co dobre, piękne i mądre.

Wybór patrona to nie tylko wyraz hołdu składanego wielkiemu człowiekowi, ale przede wszystkim świadomy wybór własnych wartości, wskazanie kierunku pracy nad sobą. To okazja do refleksji nad światem własnych wartości i celów, które chcemy w życiu osiągnąć.

Tadeusz Kościuszko powiedział, że największym zwycięstwem jest to, które odnosimy nad nami samymi.

 Niech więc każdy dzień nauki i pracy przynosi kolejne zwycięstwa nad sobą- byśmy stawali się lepszymi uczniami, nauczycielami, obywatelami, po prostu lepszymi ludźmi.

Arlena Krawczuk

dyrektor liceum

Kategoria:

KOMUNIKAT W SPRAWIE ZAWIESZENIA ZAJĘĆ W FORMIE STACJONARNEJ

Szanowni Państwo,

Rodzice, Uczniowie, Pracownicy Szkoły,

Zarządzeniem Nr 25/20  z dnia 08 października 2020 r. dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie, po wyrażeniu zgody przez organ prowadzący i po uzyskaniu pozytywnej opinii Państwowego Powiatowego  Inspektora Sanitarnego we Włodawie

zawieszam w I Liceum Ogólnokształcącym im. T. Kościuszki wszystkie zajęcia prowadzone w formie stacjonarnej od 09.102020 r do 16.10.2020 r.

Zawieszenie zajęć wynika z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Jednocześnie informuję, że  w ww. terminie zajęcia będą odbywały się w formie nauczania zdalnego.

Z poważaniem

dyrektor liceum

/-/ Arlena Krawczuk

PROCEDURY  FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W OKRESIE ZDALNEGO NAUCZANIA

ZARZĄDZENIE Nr 25/20

Kategoria:

I LO im. T. Kościuszki we Włodawie od lat uczestniczy w ogólnopolskim programie stypendialnym prowadzonym przez Fundację Świętego Mikołaja.

Nasza szkoła jest jedną z 50-ciu w Polsce, którą zakwalifikowano do udziału w akcji „Komputer od Świętego Mikołaja”. Akcja ta została zorganizowana niezależnie od prowadzonego programu. Fundacja Świętego Mikołaja dzięki hojności firmy IG Knowhow Limited (która ofiarowała 100 komputerów uczniom wybranych szkół) przekazała jako darowiznę 2 laptopy uczniom rekomendowanym przez naszą szkołę. Serdecznie dziękujemy i życzymy obdarowanym użytkownikom szczególnie owocnej pracy- zwłaszcza w okresie zdalnego nauczania!

Ogólnopolski program stypendialny prowadzony przez Fundację Świętego Mikołaja https://stypendia.mikolaj.org.pl/ przeznaczony jest dla zdolnych uczniów, których sytuacja finansowa uniemożliwia rozwijanie talentów i umiejętności. Absolwenci i społeczność lokalna, fundując stypendium, dają obecnym uczniom naszej szkoły niezwykle ważną szansę na dalszą edukację i spełnienie marzeń.

Kategoria:

pwr2020

 Rolniku Spisz Się!!!

  Powszechny Spis Rolny trwa od 1.09.2020r. do 30.11.2020r. Rolniku wejdź na stronę: spisrolny.gov.pl i spisz się online. Jest to najwygodniejsza dla Ciebie forma wypełnienia obowiązku spisowego. Pozwala bowiem na dostęp do formularza spisowego w dowolnie wybranym momencie, tj. o dowolnej godzinie, zarówno rano jak i wieczorem, a w przypadku niedokończenia wypełniania ankiety można się wylogować i w ciągu kilku dni zalogować ponownie by zakończyć jej wypełnianie. Poza tym możesz przekazać informacje o swoim gospodarstwie rolnym wykorzystując w tym celu dowolne urządzenie, czyli smartfon, tablet, laptop lub też komputer stacjonarny. Przez Internet można się spisać od 1 września do 30 listopada 2020 r. Jeśli będziesz miał jakąkolwiek trudność ze spisaniem zadzwoń na Infolinię spisową: 22 279 99 99. Spisz się jak na rolnika przystało.

  Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:
• poprzez formularz internetowy, dostępny wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS: https://spisrolny.gov.pl.

  • telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu – kontaktując się z infolinią spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon”.

  Informujemy, że udostępnione dla Państwa jest stanowisko komputerowe w Urzędzie Miejskim we Włodawie, gdzie możecie spisać się poprzez formularz internetowy. Zapraszamy.

Kategoria:

Szanowni Państwo,
Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie,
w związku ze zmianą rozporządzenia MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 informuję, że od dnia 19 października uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie będą uczyli się w trybie zdalnym, ponieważ nasze liceum jest szkołą ponadpodstawową znajdującą się w strefie czerwonej.
W związku z powyższym zaktualizowane zostały procedury funkcjonowania szkoły w okresie zdalnego nauczania przyjęte Zarządzeniem Nr 27/20 z dnia 19.10.2020 r., które załączam (procedury z dnia 08.10.2020 r. straciły moc).

PROCEDURY FUNKCJONOWANIA SZKOŁY W OKRESIE ZDALNEGO NAUCZANIA

Kategoria:

14 października to szczególny dzień.

Dzień Edukacji Narodowej -

święto polskiej szkoły, jej nauczycieli, pracowników i … uczniów.

W czasach renesansu wielki reformator, pisarz i polityk Andrzej Frycz – Modrzewski w dziele „ O poprawie Rzeczpospolitej ” odwoływał się do tematu szkolnictwa i wyrażał szacunek dla pracy nauczyciela.
W czasach oświecenia uchwałą sejmową 14 października 1773 roku ustanowiono i powołano Komisję Edukacji Narodowej, powierzając jej całokształt prac związanych z organizacją szkolnictwa. Eksperci pod wodzą Hugona Kołłątaja opracowali trzystopniowy model szkół podstawowych i średnich. Należy dodać, że aż do roku 1780 język polski nie był osobnym przedmiotem nauczania – stał się nim dopiero dzięki pracom Komisji Edukacji Narodowej.

Szanowna Dyrekcjo, Drogi  Nauczycielu, Wychowawco!

 „Myślisz …

Czy będą prawi? I czy zawsze

swą wiedzą będą innym służyć?

Czy będą prosto w oczy patrzeć

i nie odwracać się od ludzi?

I masz nadzieję, że tak będzie,

i twarz w uśmiechu Ci młodnieje...

Jakbyś już teraz jasno wiedział,

że się spełniają Twe nadzieje!"

Życzymy radości zasiewu, wytrwałości oczekiwania i najpiękniejszych zbiorów tam, gdzie codziennie zostawicie swoje serce, swój umysł i swoje siły. Życzymy niepokoju, który nie pozwala trwać bezczynnie, szerokiego spojrzenia, które pomaga dostrzegać prawdy ukryte, takiej radości, przy której smutek zamiera, a pragnień tak czystych, że od nich niebo błękitnieje.

Ciepłe słowa kierujemy także do wszystkich niepedagogicznych pracowników liceum, którzy dbają o to, byśmy mogli uczyć się w przyjaznej uczniom, czystej i bezpiecznej szkole. Życzymy zdrowia, zadowolenia, spełnienia marzeń. Nie zaznawajcie kłopotów i trosk, bądźcie pogodni i uśmiechnięci.

den20

Kategoria:

Drodzy Uczniowie!

Mając na uwadze nasze wspólne bezpieczeństwo
 i odpowiadając na wytyczne dotyczące zakazu zgromadzeń, informujemy,
że KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW, który corocznie we wrześniu odbywał się w naszej szkole,
tym razem NIE ODBĘDZIE SIĘ.

 Zachęcamy jednocześnie do wykorzystania mediów społecznościowych i wzajemnych kontaktów telefonicznych w celu kupna/ sprzedaży podręczników.