Wiadomości

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Wiadomości

Kategoria:

 LETNIA SZKOŁA Z WOJSKOWĄ AKADEMIĄ TECHNICZNĄ

https://www.wojsko-polskie.pl/wat/articles/aktualnosci-w/letnia-szkola-z-wat/

 Nie tylko dla przyszłych studentów wykładowcy Wojskowej Akademii Technicznej przygotowali serię wykładów z matematyki i fizyki. Każdy kurs to kilka godzin solidnej wiedzy, podanej w przystępny sposób. Wykłady są dostępne dla każdego na kanale YouTube @UczelniaWAT.

„Kursy WAT z matematyki i fizyki pozwalają na uporządkowanie materiału przed rozpoczęciem studiów w Wojskowej Akademii Technicznej. Mogą być też pomocne dla tych osób, które, np. przez opóźnienia spowodowane przez pandemię i nauczanie zdalne, nie omawiały niektórych tematów podczas zajęć w szkołach średnich. Ważne jest dla nas, żeby dać każdemu studentowi szansę i wsparcie w rozpoczęciu studiów politechnicznych na WAT” – mówi płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak, Rektor-Komendant WAT. 

Wykłady z matematyki przygotował i prowadzi dr Paweł Lubowiecki z Instytutu Matematyki i Kryptologii Wydziału Cybernetyki WAT. Kurs podzielony jest na 5 rozdziałów, a każdy z nich na kilka mniejszych części. Łącznie są to 24 odcinki po kilkanaście minut każdy.

Wykłady z fizyki prowadzi prof. dr hab. inż. Jarosław Rutkowski z Instytutu Fizyki Technicznej Wydziału Nowych Technologii i Chemii WAT. Ten kurs podzielony jest na 12 rozdziałów.

Kategoria:

„Li­piec ko­cha­my z tej ra­cji,
że jest mie­sią­cem wa­ka­cji;
moż­na prze­to o tej po­rze
na pla­żę je­chać nad mo­rze.
Tam moż­na w wiel­kiej swo­bo­dzie
bro­dzić i pły­wać po wo­dzie,
moż­na się na słoń­cu wy­piec,
wszak to prze­cież cie­pły li­piec!”

                                             Józef Antoni Birkenmajer

   Po dziesięciu miesiącach wytężonej pracy nadszedł wyczekiwany przez wszystkich uczniów czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki, dzwonków i porannego wstawania.

   Dziękując za wysiłek i współpracę, życzę wszystkim Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Pracownikom naszej szkoły, by nadchodzące wakacje były radosne, pełne niezapomnianych wrażeń i zachwytu otaczającą nas przyrodą. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i każdej pięknej chwili. Odpoczywajcie na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami. 

   Wierzę, że w nowym roku szkolnym wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, w doskonałych humorach, pełni energii i entuzjazmu!

                                                                                                                          Dyrektor szkoły

                                                                                                                          Arlena Krawczuk

Kategoria:

W ramach realizacji przez bibliotekę szkolną Rządowego Programu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. - Priorytet 3” 15 czerwca gościliśmy w naszej szkole na spotkaniu autorskim panią Czesławę Demczuk – włodawską pisarkę. Pani Czesława opowiedziała młodzieży o swojej pasji pisarskiej, zainteresowaniach czytelniczych i podejmowanych przez nią działaniach mających na celu krzewienie wśród młodych ludzi miłości do literatury pięknej, a także gorąco zachęciła naszych uczniów do odważnego podejmowania prób literackich, udziału w  warsztatach literackich lub kursach kreatywnego pisania, dbałości o kulturę języka oraz rozwijania swoich uzdolnień i talentów.

Jako że pani Czesława jest absolwentką naszej szkoły podczas spotkania nie mogło zabraknąć wspomnień z lat jej nauki w naszym liceum. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy zabawnych i inspirujących nas opowieści, gawęd i anegdot związanych z historią naszej szkoły.

Dziękujemy pani Czesławie za przyjęcie zaproszenia, poświęcony nam czas i okazane serce! Pani utwory poetyckie i ich przesłanie na długo zostaną w naszej pamięci!

A oto jeden z nich:

„Rady mamy”demczuk1

 Eliminuj złe myśli

odtrącaj krok po kroku

o prawdę zaczepiaj hasła życia

bądź trenerem własnym

 

Odkryj w sobie dobro

wyrzuć złe intencje

znajdziesz wtedy pokój

bez potknięcia

 

Tak ważne wskazówki

tykające cały czas w matczynym zegarze

jakże przekonywujące

bo wyjęte z opiekuńczego serca matki

                                                   „Słowami serca” 2018

Kategoria:

Tatry do zobaczenia za rok.

TartyBSDziękuję BS

TatryWJ

Dziękuję WJ

tatryJB

Dziękuję JB

Kategoria:

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

W DNIU

24 CZERWCA 2022 r.

   800 MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE ŚW. LUDWIKA

   900   ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO NA BOISKU SZKOLNYM

Kategoria:

7 czerwca 2022 r. odbył się wyjazd do Poleskiego Parku Narodowego. Klasa 2a, wraz z uczennicami z równoległych klas, miała okazję przechadzać się ścieżką przyrodniczą "Dąb Dominik". Podziwialiśmy przepiękny krajobraz natury - las, torfowiska, Jezioro Moszne, ciekawą roślinność, m. in. owadożerne rosiczki. Oglądaliśmy również zagrożony wyginięciem gatunek żółwia błotnego. Pogoda dopisywała. Po skończonym zwiedzaniu udaliśmy się na lody w pobliskim Urszulinie. Było wspaniale.

Marlena Kowiecka, 2a

PPN MK

Dziękuje MK

Kategoria:

3 czerwca w Centrum Kultury w Lublinie odbyło się uroczyste podsumowanie  Wojewódzkiego Konkursu Literackiego „Kajet” zorganizowanego przez tę instytucję kultury w ramach 44. edycji Sceny Młodych 2022.rs1

Troje naszych uczniów – Dominika Zarczuk, Magdalena Gaj i Kamil Małachowicz z kl. III A3 – znalazło się w gronie jego laureatów. Jurorzy docenili utwory poetyckie Dominiki i Magdaleny oraz opowiadanie Kamila. Zostali oni uhonorowani dyplomami i nagrodami pieniężnymi, które na pewno z przyjemnością wydadzą podczas najdłuższych w swoim życiu wakacji, bo potrwają one aż do 1 października.

Wzięli również udział w warsztatach literackich, które poprowadził prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski, krytyk i historyk literatury. Cieszymy się, że pasja twórcza jest obecna w życiu tych młodych ludzi. Mamy nadzieję, że swoją przygodę ze sztuką pisarską będą kontynuować i rozwijać, a ona odwdzięczy się im „radością pisania” i poczuciem satysfakcji osobistej!  rs2

   Gratulujemy naszym tegorocznym absolwentom tego sukcesu i życzymy wielu kolejnych, nie tylko literackich, zwłaszcza na nowym etapie życia – studenckim, jaki niebawem rozpoczną!

RS