„Kościuszkowcy” po raz kolejny w Orszaku Trzech Króli 2023

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Wiadomości

Kategoria:

Tradycyjnie „Kościuszkowcy” wzięli aktywny udział we włodawskim Orszaku Trzech Króli, który napotykając na swojej drodze liczne przeszkody i pokusy, zmierzał uparcie w stronę stajenki w Betlejem, aby i w tym roku niezwykle radośnie, w ten mroźny dzień, powitać nowonarodzone Dzieciątko Jezus. Uczniom naszego liceum przypadł w udziale do przedstawienia mansjon pt. „W pałacu Heroda”. Scena pełna akcji, grozy i... niesamowitych emocji rozgrywała się przy budynku Poczty Polskiej. Trzej Królowie byli tam kuszeni przez piękne, pełne uroku, obiecujące gościnę i wystawną ucztę dwórki króla Heroda. Monarchów nie zwiodły jednak ich obietnice i pokusy. Dobro znów zwyciężyło, a nieustraszeni Mędrcy ze Wschodu i towarzyszący im Orszak powędrowali dalej, w kierunku wskazanym przez Gwiazdę. Herod przegrał tę bitwę, został sam w swoim pałacu, niechlubnie zapisując się na kartach historii. 

    Pamiętajmy, że również dziś toczy się prawdziwa walka o dusze i sumienia ludzi. Każdy z nas codziennie musi toczyć taki bój z samym sobą, nieustannie wybierać między dobrem a złem. A Ty? Czy pójdziesz z Orszakiem, by oddać cześć Panu całego świata? Czy też może dasz się skusić i wstąpisz tylko „na chwilę” do pałacu Heroda i już tam zostaniesz? Decyzja należy do Ciebie!

   Dziękujemy młodzieży, która zechciała zaangażować się w przygotowanie tej inscenizacji pod kierunkiem p. Renaty Sidoruk i p. Beaty Sawczuk: Martynie Bzowskiej, Paulinie Gąsiorowskiej, Aleksandrze Wodeckiej, Patrykowi Czugale, Piotrowi Zawadzie, Filipowi Żurawskiemu, Yaroslavovi Yakovliukowi, Oliwii Torbicz, Mai Bury, Agacie Czelej, Magdalenie Grzegorczyk, Marice Hładun, Katarzynie Naumiuk, Magdzie Grzywaczewskiej, Mai Kieloch, Michałowi Kolemczukowi, Arkadiuszowi Dąbrowskiemu i Fabianowi Huczukowi.orszak231

   Pomimo wolnego dnia kolejny raz pokazaliście, że potraficie pięknie reprezentować swoją szkołę, angażujecie się w życie kulturalne naszego miasta, macie prawdziwe talenty artystyczne i umiecie się dobrze bawić!

RS

orszak232