Podziękowanie dla naszej szkoły za udział w akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Wiadomości

Kategoria:

            19 kwietnia na Zamku Lubelskim delegacja naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza wraz z jego koordynatorką – p. Renatą Sidoruk wzięła udział w uroczystym podsumowaniu akcji „Lubelszczyzna dla Syrii”, która trwała pół roku i w wyniku której udało się uzbierać 400 tysięcy złotych.

            W akcję włączyło się około 250 szkół województwa lubelskiego, lubelskie uczelnie, parafie oraz prywatne firmy. Zebrane środki zostaną przeznaczone na odbudowę ok. 100 domów chrześcijańskich rodzin w Aleppo i innych miastach Syrii zniszczonych przez wojnę. Pieniądze były zbierane w zakładach pracy, szkołach i uczelniach, kościołach, podczas koncertów, przez wolontariuszy na ulicach, poprzez wpłaty indywidualne na konto, za pośrednictwem smsów.

            Symboliczny czek na kwotę 400 tys. zł. odebrał przedstawiciel syryjskich organizacji charytatywnych, ks. Ziad Hilal, jezuita z Homs. –„Bardzo dziękuję Polakom za pomoc w wielu projektach, za to, co czynicie” – powiedział.

            Uczestnikami tego wydarzenia byli m. in. minister Beata Kempa, poseł Sylwester Tułajew, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek (inicjator akcji), abp Stanisław Budzik, abp Abel, ks. Waldemar Cisło, ks. Ziad Hilal. To z ich rąk reprezentacja naszej szkoły otrzymała podziękowanie za ogromne zaangażowanie w tę inicjatywę.

            Słowa podziękowania i wdzięczności należą się całej naszej społeczności szkolnej, która kolejny raz okazała solidarność, śpiesząc z bezinteresowną pomocą tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna!

RS

 

podziekowanieS