Z przyjemnością informujemy, iż w projekcie „Chcemy być tacy sami… zajęcia pozalekcyjne ze Stowarzyszeniem LEPSZE JUTRO”, dofinansowanym przez Fundację PZU w ramach Programu Z Fundacją PZU po lekcjach/2020, w ramach zadania Wycieczki historyczno - krajoznawcze "W poszukiwaniu śladów historii" organizujemy wycieczki dla niepełnosprawnych uczniów z opiekunami.
Przesyłamy Państwu materiały dotyczące realizacji pierwszej wycieczki "Śladami Św. Jana Pawła II" (Wadowice - Ludźmierz - Zakopane /3 dni).
Bardzo prosimy o rozpropagowanie tego przedsięwzięcia wśród potencjalnych uczestników (uczniów niepełnosprawnych Waszej szkoły i ich rodziców), w tym umieszczenie informacji na Waszej stronie internetowej. W załączeniu materiały informacyjne.
Osoby niepełnosprawne i ich opiekunowie ponoszą tylko koszty wpisowego w wysokości 100 zł/osoba (nr konta do wpłat podany zostanie zainteresowanym). Wyjazd finansowany jest ze środków Fundacji PZU oraz innych zgromadzonych przez Stowarzyszenie LEPSZE JUTRO.
Zapewniamy:
ciekawy program wycieczki;
3 noclegi w Domu Pielgrzyma u Ojców Paulinów na Bachledówce;
wyżywienie podczas wyjazdu (3 dni /śniadanie i obiadokolacja);
usługi przewodnickie;
bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, na ciuchcię po Wadowicach oraz bilet na Gubałówkę;
ubezpieczenie NWW.
Serdecznie zapraszamy do udziału w wycieczce, o kolejnych propozycjach poinformujemy wkrótce.
Osoba do kontaktu: prezes stowarzyszenia, Marzena Poprawska, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 665 101 236.
Z dumą, radością i satysfakcją informujemy, że nasza szkoła jest jednym z 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 przeprowadzonego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Zajęliśmy w nim 448. miejsce (awansując z ubiegłorocznego 549.) i uzyskaliśmy dzięki temu tytuł „Srebrnej Szkoły 2021”.
Natomiast w Wojewódzkim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2021 wśród 62 najlepszych liceów woj. lubelskiego zajęliśmy 23. miejsce.
W rankingu przeanalizowano wyniki ponad dwóch tysięcy liceówogólnokształcących w Polsce. Zostały one ocenione za pomocą trzech kryteriów: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%).
Zdobycie miejsca w czołówce tego rankingu jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy. Świadczy to przecież o bardzo dobrej atmosferze w szkole, tworzonej wspólnie przez znakomitą kadrę, zdolnych i ambitnych uczniów, a także władze samorządowe, dbające o jak najlepsze warunki nauczania.
Jak mówi Arlena Krawczuk, dyrektor I LO im. T. Kościuszki we Włodawie: „Jest to najlepszy prezent na jubileusz 85-lecia szkoły, który będziemy obchodzić w tym roku. Jesteśmy z tego wyróżnienia bardzo dumni i szczęśliwi. Chciałabym w tym miejscu podziękować całemu gronu nauczycieli, którzy dzięki konsekwentnej, sumiennej i rzetelnej pracy są współautorami uczniowskich sukcesów, podziękować naszej wspaniałej młodzieży oraz władzom samorządowym, które stwarzają dobry klimat do pracy ze zdolnymi i pracowitymi uczniami. Wysoka jakość kształcenia i wychowania polskiej młodzieży jest najlepszą inwestycją w przyszłość naszego narodu i ojczyzny.”
Cieszymy się, że codzienna, sumienna i rzetelna praca nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły została po raz kolejny uhonorowana. Jest to nasz wspólny sukces - całej społeczności kościuszkowskiej! Nie od dziś wiadomo – „Kościuszko – to brzmi dumnie!”.
Mamy przyjemność poinformować, że uczeń naszej szkoły Kamil Małachowicz z kl. II A3 znalazł się w gronie laureatów Międzynarodowego Konkursu „Osobistości pogranicza” zrealizowanego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska – Białoruś – Ukraina 2014–2020, którego organizatorem było Centrum Projektów Europejskich (zajął I miejsce w kategorii wiekowej: 16 – 17 lat).
Celem konkursu było zwrócenie uwagi na wybitne osobowości, które połączyły te narody oraz wniosły niezwykły wkład w historię i kulturę lub miały znaczący wpływ poprzez swoje życie i prowadzoną działalność na obszar objęty programem.
Konkurs polegał na napisaniu utworu literackiego prezentującego oryginalne podejście do tematu. Było to bardzo trudne zadanie, wymagające od uczestników kreatywności i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy o wybranych postaciach oraz, niewątpliwie, talentu pisarskiego.
Uznanie jury zyskał poemat dramatyczny Kamila pt. „Poemat o Józefie Ignacym Kraszewskim”.
Jak stwierdza sam autor: „Ta praca była dla mnie wyzwaniem. Musiałem zgromadzić bogatą bibliografię, dotrzeć do źródeł historycznych oraz przeczytać wiele materiałów biograficznych o Józefie Ignacym Kraszewskim, a następnie swoje przemyślenia i refleksje przelać na papier. W szkole piszemy wypracowania raczej o budowie klasycznej. Nigdy wcześniej nie pisałem takiego poematu dramatycznego. Cieszę się, że moja praca literacka została przez jurorów konkursu doceniona.”
Gratulujemy Kamilowi sukcesu i życzymy kolejnych w rozwijaniu swoich uzdolnień, zainteresowań i pasji!