Aktualności

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Aktualności

Zbiórka na sztandar szkoły

Kategoria:

sztandar zbiorka

NOWE TERMINY SZKOLEŃ/NOWY TRYB WEEKENDOWY (19NBOT)

Kategoria:

Szanowni Państwo, 

Z radością informuję, że 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej zrobiła ukłon w stronę nowych kandydatów na żołnierzy proponując im dogodną i nie kolidującą z pracą zawodową ani szkołą formę szkolenia podstawowego. Tzw. „szesnastkę” i szkolenie wyrównawcze będą mogli odbyć w weekendy. 

Początek szkolenia już w marcu...

ZAPRASZAMY

Jednocześnie proszę o rozpowszechnienie powyższej informacji na Państwa stronach internetowych.

Więcej informacji na stronie https://www.wojsko-polskie.pl/19bot/ lub https://terytorialsi.wp.mil.pl/

Z wyrazami szacunku,

mjr Dariusz GOŁOFIT

Szef Sekcji Komunikacji Społecznej

19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej

(tel. służbowy: 261-161-567)

(tel. komórkowy: 500-713-635)

(e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

plakat szkolenia 19nbot 2023 NOWE TERMINY 6

Targi Edukacji i Pracy pn. „Moje życie - mój plan”.

Kategoria:

Młodzieżowe Centrum Kariery  we  Włodawie  oraz  Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 im. 2 WBS i II  Liceum Ogólnokształcące im. A.F. Modrzewskiego we Włodawie,  serdecznie zapraszają na

Targi Edukacji i Pracy pn. „Moje życie - mój plan”.

Targi odbędą się dnia 31 marca 2023 r. (piątek) w godz. 10-13, w hali sportowej ZSZ we Włodawie, przy ul. Modrzewskiego 24.

Głównym celem Targów  jest wsparcie  młodzieży, będącej uczniami ostatnich klas lokalnych szkół ponadpodstawowych, w planowaniu kształcenia i przyszłej kariery zawodowej.

 Program wydarzenia przewiduje prezentację ofert edukacyjnych szkolnictwa wyższego, szkół policealnych, ośrodków doskonalenia zawodowego, instytucji szkoleniowych i rynku pracy (Centrum Edukacji i Pracy w Chełmie, Powiatowy Urząd Pracy we Włodawie) oraz ofert zawodowych z branży motoryzacyjnej, budowlanej, gastronomicznej, hotelarskiej, informatycznej oraz służb mundurowych.

Uczniowie będą mieli również możliwość skorzystania z konsultacji z doradcami zawodowymi w zakresie diagnozy predyspozycji edukacyjno-zawodowych, tworzenia dokumentów aplikacyjnych oraz konsultacji z pośrednikami pracy i specjalistami sieci EURES w zakresie skutecznych metod poszukiwania zatrudnienia.

Tegoroczne Targi odbędą się pod Honorowym Patronatem

Starosty Włodawskiego  i Burmistrza Miasta Włodawy

oraz pod Patronatem Medialnym Polskiego Radia Lublin.

 

ORGANIZATORZY

Młodzieżowe Centrum Kariery                                         Zespół Szkół Zawodowych nr 1 

           we Włodawie                                                               i Liceum Ogólnokształcące we Włodawie

TARGI EDUKACJI i PRACY WŁODAWA 2023

 

                                                                                               

 

Akcja Pączek dla Afryki

Kategoria:

sos dla Afryki2023

„ZAKUPY I SPRZEDAŻ W INTERNECIE”

Kategoria:

Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół,

Powiat Włodawski powierzył Stowarzyszeniu Sursum Corda ("w górę serca") realizację projektu w obszarze nieodpłatnej pomocy prawnej, nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego i nieodpłatnej mediacji oraz edukacji prawnej.

Celem jest zapewnienie powszechnego dostępu do darmowej pomocy, świadczonej w wyznaczonych punktach przez prawników, doradców obywatelskich i mediatorów, wsparcie mieszkańców (w tym młodzieży) w radzeniu sobie z różnymi trudnymi sytuacjami życiowymi i formalnymi, a także podniesienie świadomości prawnej i obywatelskiej poprzez różnorodne działania edukacyjne.

W ramach działań edukacyjnych przekazujemy Państwu NIEODPŁATNIE kwartalnik - e-gazetkę prawną, pt.: „ZAKUPY I SPRZEDAŻ W INTERNECIE” (z opcją wydruku) - z prośbą o rozesłanie jej za pośrednictwem e-dziennika do uczniów, jak i zamieszczenie na stronie internetowej szkoły, czy też na profilu szkoły na Facebooku. Mamy nadzieję, że będzie ciekawą lekturą dla młodzieży. W kolejnym kwartale – kolejna dawka zagadnień prawnych.

Szczegółowe informacje o zakresie i zasadach korzystania z nieodpłatnej pomocy prawnej oraz nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajdą Państwo na dedykowanej dla Powiatu stronie internetowej.

Z poważaniem, 

Zespół ds. obsługi punktów Nieodpłatnej Pomocy Prawnej oraz Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego
Stowarzyszenie SURSUM CORDA (łac. „w górę serca”)
ul. Lwowska 11  |  33-300 Nowy Sącz
tel. 18 44 11 994 (pon.-pt. 8.00-16.00)

Walentynki w Kościuszce

Kategoria:

Dnia 14 lutego 2023 r. w dniu Św. Walentego społeczność uczniowska naszej szkoły wzięła udział w obchodach szkolnego Dnia Języków Obcych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną oraz wzbogacili swoją wiedzę o wiele ciekawostek dotyczących języków obcych. Następnie wysłuchali piosenki "Englishman in New York" w przepięknym wykonaniu Oliwii Ruty i spróbowali swoich sił w quizie językowym Kahoot. Zwycięzcami quizu zostały klasy: 1 b, 2 c i  3b. Spotkanie zakończyło się wspólnym zaśpiewaniem piosenki "Let it go" w sześciu językach obcych nauczanych w naszej szkole. Wszyscy świetnie się bawili:-)

328561001 1187707992113674 1516813974197101297 n

"Ponadnarodowa mobilność uczniów"

Kategoria:

Uwaga!
Rusza nabór wniosków na wyjazd do Grecji w ramach programu PO WER. Zgłoszenia do 24 marca przyjmuje sekretariat 😉

Regulamin - regulamin rekrutacji do działań w ramach mobilności ponadnarodowej (wyjazdu zagranicznego) w przedsięwzięciu pn. „Spotkanie z żywą historią- mobilność edukacyjna drogą do rozwoju uczniów”, realizowanym w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

Karta - KARTA ZGŁOSZENIA UCZNIA do działań w ramach mobilności ponadnarodowej (wyjazdu zagranicznego) w przedsięwzięciu pn. „Spotkanie z żywą historią- mobilność edukacyjna drogą do rozwoju uczniów”, realizowanym w ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność uczniów” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego

„Kościuszko” szkołą dobrych perspektyw!

Kategoria:

            Z radością i satysfakcją informujemy, że nasza szkoła jest jednym z 1000 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023 przeprowadzonego przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Zajęliśmy w nim 687. miejsce i utrzymaliśmy tytuł „Brązowej Szkoły”. Z kolei w Wojewódzkim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2023 wśród 73 najlepszych liceów woj. lubelskiego zajęliśmy 34. miejsce.

W rankingu przeanalizowano wyniki ponad dwóch tysięcy liceów ogólnokształcących w Polsce. Zostały one ocenione za pomocą trzech kryteriów: sukcesy w olimpiadach (25%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%).

   Zdobycie miejsca w tym rankingu jest dla każdego liceum i technikum zasłużonym powodem do dumy, wyrazem docenienia pracy dydaktycznej i opiekuńczo - wychowawczej szkoły. Świadczy to przecież o bardzo dobrej atmosferze panującej w niej, tworzonej wspólnie przez świetną kadrę profesjonalistów, zdolnych i ambitnych uczniów, a także władze samorządowe, dbające o jak najlepsze warunki nauczania.

   Cieszymy się, że codzienna, sumienna i rzetelna praca nauczycieli i dyrekcji naszej szkoły została po raz kolejny uhonorowana. Jest to nasz wspólny wysiłek i sukces -  całej społeczności kościuszkowskiej! Nie od dziś wiadomo – „Kościuszko to szkoła dobrych perspektyw!

   Nie zapominajmy rownież, że to był przecież kolejny trudny rok, pełen wyzwań dla wszystkich: dyrektorów szkół, nauczycieli, uczniów i ich rodziców, dla nas wszystkich. Uczymy się każdego dnia, jak wspólnie tworzyć ,,bezpieczne, lepsze jutro”.

   Życzmy sobie wszyscy, aby edukacja, zarówno dla edukujących, jak i edukowanych, była fascynującą, pełną pasji przygodą. Wyznaczajmy sobie ambitne cele, bądźmy ciekawi innych i świata, pytajmy i poszukujmy, wspierajmy się w sytuacjach kryzowych. Pomimo kształcenia w trudnych czasach, niech kryzysy nie zdominują naszego życia. Bądźmy kreatywni i zaangażowani, także w życie społeczne, pamiętając, że „uczyć się nie należy dla jakichś stopni, wyróżnień, awansów i nawet nie dla gromadzenia czy magazynowania wiedzy, ale dla poznania różnych zjawisk i dziedzin życia, dla pogłębienia myśli, dla rozszerzenia i pogłębienia poglądów swoich i dla wzbogacenia życia (…)”. (Maria Grzegorzewska „Listy do młodego nauczyciela”).

   Więcej informacji można uzyskać na portalu edukacyjnym: www.licea.perspektywy.pl.

RS

Uczciliśmy pamięć „Niezłomnych”

Kategoria:

     7 marca, w związku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, w naszym liceum odbyło się otwarcie wystawy Bracia Niezłomni. Leon Taraszkiewicz „Jastrząb”, Edward Taraszkiewicz „Żelazny”, przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Lublinie. Autor wystawy, starszy specjalista Biura Edukacji IPN - pan Grzegorz Makus,  zaprezentował historię tych dwóch żołnierzy polskiego podziemia niepodległościowego związanych z ziemią włodawską. Wystawa jest wyeksponowana przed budynkiem szkoły, dzięki czemu każdy zainteresowany może się z nią zapoznać.

       Wprowadzeniem do kolejnej części uroczystości był montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Zaproszeni goście, nauczyciele i uczniowie mogli następnie wysłuchać prelekcji „Żołnierze Niezłomni. Ostatnie polskie powstanie 1944- 1963”, podczas której pan Grzegorz Makus przedstawił historię niezłomnych, dla których wojna nie zakończyła się w 1945 roku. Poznaliśmy losy tych, którzy kontynuowali walkę przeciw władzy komunistycznej aż do 1963 roku, kiedy zginął ostatni Niezłomny- Józef Franczak ps „Lalek”.

      Uroczystość w naszym liceum wpisała się w ogólnopolskie obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto zostało ustanowione w 2011r. uchwałą Sejmu jako wyraz hołdu dla bohaterów podziemia niepodległościowego, którzy po II wojnie przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej, pozostając wierni złożonej przysiędze.

Sukces Franka

Kategoria:

Z dumą i satysfakcją informujemy, że Franciszek Szczurek, uczeń klasy II C, zajął II  miejsce i tym samym otrzymał tytuł laureata VI edycji „Konkursu o Polsce, Europie i świecie” organizowanym przez Instytut Nauk o Polityce i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Franek otrzymał indeks (do wyboru) na kierunek stosunki międzynarodowe lub bezpieczeństwo narodowe oraz cenne nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się bardzo wysokim poziomem wiedzy o istocie państwa i procesach zachodzących we współczesnej polityce międzynarodowej.           

 Gratulujemy sukcesu!!!!