Zbiórka na sztandar szkoły

maj 15, 2023 | Bez kategorii

Bis dat, qui cito dat.

/Publiliusz Syrus/

Nowy sztandar

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie i dyrektor liceum podejmują inicjatywę, której celem jest zaangażowanie całej społeczności szkolnej, absolwentów i przyjaciół szkoły oraz wszystkich ludzi dobrej woli w pomoc przy pozyskiwaniu funduszy na zakup nowego sztandaru.

Sztandar to jeden z najważniejszych symboli każdej placówki oświatowej. Stanowi szczególny znak, który jednoczy kolejne pokolenia oraz zobowiązuje do szacunku i godnego reprezentowania szkoły. Towarzyszy podczas najważniejszych uroczystości szkolnych, lokalnych i państwowych. Uczy patriotyzmu, szacunku do ojczyzny i poszanowania tradycji. Niepodważalne jest jego znaczenie dla procesu kształtowania właściwych postaw obywatelskich uczniów.

Zachęcamy absolwentów i przyjaciół liceum oraz wszystkich ludzi dobrej woli, by włączyli się w tę ważną dla społeczności szkolnej inicjatywę i prosimy o wsparcie.

Wierzymy, że nie pozostaniecie Państwo obojętni na naszą prośbę. Pamiętajcie, że darując pieniądze na sztandar, zostawicie po sobie ślad dla przyszłych pokoleń.

Darowizny można wpłacać na konto Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki.

Numer konta bankowego:    95 8042 0006 0550 2062 2000 0010

z dopiskiem „Na sztandar”

Pdfsztandar1005