Internat

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Internat

Kategoria:

Ostatnia  grudniowa kolacja w internacie od zawsze ma charakter bardzo uroczysty – wszyscy mieszkańcy internatu, wychowawcy i dyrekcja, spotkali się przy wspólnym stole wigilijnym. Nasza grupa teatralna  przygotowała koncert kolęd.  Pani Dyrektor odczytała fragment Ewangelii, złożyła obecnym życzenia i odczytała fragment Ewangelii. Wszyscy podzielili się nim i dobrym słowem. Podczas  tradycyjnej wieczerzy wigilijnej rozbrzmiewały głośno pełne radości kolędy.

Internacka wigilia wprowadziła nas w świąteczną, rodzinną atmosferę!

Kategoria:

            Zwyczaj odczytywania swojej przyszłości w magiczną noc świętego Andrzeja praktykowany jest od wieków. By kultywować tę niezwykłą tradycję, również mieszkańcy internatu I LO im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie 28 listopada wzięli udział w andrzejkowych zabawach. Ochotnicy, którzy wcielili się w rolę magów pod opieką p. Beaty Sidoruk, przygotowali wiele wróżb, w których brała udział nie tylko młodzież, ale również wychowawcy internatu. Lanie wosku przez klucz, wróżenie z andrzejkowej kuli oraz z dłoni, odczytywanie przyszłości z rozsypanych szpilek, możliwość poznania imienia drugiej połówki czy przyszłości z przedmiotów ukrytych pod kubeczkami cieszyły się wielkim zainteresowaniem uczestników i dostarczały im wiele radości. Oczywiście, nie obyło się bez rozczarowań wywróżonych losem czy imieniem przyszłego ukochanego. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz organizatorom tej andrzejkowej zabawy i życzymy spełnienia się wyłącznie tych pozytywnych wróżb!

Kategoria:

            Nasza internacka grupa teatralna pod opieką p. Beaty Sawczuk i p. Renaty Sidoruk pracowała już od dłuższego czasu nad edukacyjną inscenizacją dla przedszkolaków. Rozdzieliliśmy role, przygotowaliśmy dekoracje i kostiumy, pracowaliśmy na próbach, by dobrze wypaść przed najmłodszymi odbiorcami naszych przedstawień – przedszkolakami. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że dzieci oczekują dobrej zabawy i szybko zauważą, kto umie dobrze zaprezentować się na scenie.

13 czerwca złożyliśmy wizytę w sąsiadującym z nami przedszkolu, by przedstawić dzieciom edukacyjno – ludyczną, interaktywną  inscenizację. Nasza młodzież recytowała wierszyki, śpiewała piosenki, wprowadzając do nich elementy tańca i gestykulację treści. Dzieci z przejęciem obejrzały przedstawienie, chętnie włączały się w śpiew piosenek i wspólny taniec. Rozbawione przedszkolaki gorącymi brawami nagrodziły naszą internacką młodzież. Ku ich wielkiej radości przynieśliśmy im także słodki poczęstunek. Na koniec gospodarze w ramach podziękowania dla nas zaśpiewali wesołą piosenkę o wiośnie.

Wizyty w przedszkolach są zawsze urocze i dostarczają nam samych miłych wrażeń!

            Za chwilę wakacje, wszyscy już czekają na ostatni dzwonek, by odpocząć po 10 miesiącach sumiennej i rzetelnej pracy. Lipiec i sierpień już słodko pachną uczniom, ale zapewne po 2 miesiącach wszyscy zatęsknią za naszym wspólnym internackim życiem…

             Do zobaczenia jesienią!

Przedszkole 201801

Kategoria:

Dnia 26 września 2019 r. w internacie odbyły się „otrzęsiny” nowych mieszkańców. Miały one miejsce w mrocznej internackiej stołówce, która widziała już niejedno, gdzie niejeden ketchup się już przelał i niejedno mleko wylało. Tak było i tym razem. „Kocięta” musiały się zmierzyć z internackim deszczykiem (ketchup) i śniegiem (mąka). Były jednak szczęśliwe, gdy wreszcie ujrzały miseczki z mleczkiem. Mleczko dodało im energii i ochoty na dalsze harce: miauczenie piosenek, odpowiedzi na trudne, podchwytliwe pytania oraz przyrzeczenie bycia dobrym współmieszkańcem internatu.

Na koniec wybrano króla i królową internatu. W nagrodę za wytrwałość wszyscy otrzymali pyszną kolację, a wieczór zakończył się wspólną dyskoteką.

Kategoria:

„Przed wami tyle dróg, żeby odnaleźć siebie.

Od was zależy ruch na szachownicy tej co życiem zwana jest.”

            18 kwietnia pożegnaliśmy w internacie naszych najstarszych kolegów i koleżanki. Przygotowaliśmy dla nich miły wieczór – część artystyczną na wesoło, podczas której odegraliśmy scenki z życia ucznia w każdym roku nauki. Przekazaliśmy im również wróżby w formie horoskopu – jak najlepiej zdać maturę. Śmiechu było co niemiara, ale również było wiele wzruszeń. Maturzyści podziękowali nam za mile spędzony czas w internacie, życzliwą, koleżeńską atmosferę oraz wyrazili swoją wdzięczność i wręczyli kwiaty pani dyrektor i wychowawczyniom.

Życzymy Wam wielu sukcesów, nie tylko na maturze, ale i w dorosłym już, samodzielnym i odpowiedzialnym życiu. Dokonujcie właściwych ruchów!

na strone

Kategoria:

UWAGA!

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO INTERNATU 1 LO

W ROKU SZKOLNYM  2019/2020

ZOSTAŁA WYWIESZONA W DNIU  31 LIPCA

NA TABLICY OGŁOSZEŃ W BUDYNKU LICEUM  I W INTERNACIE.

INFORMACJE MOŻNA RÓWNIEŻ UZYSKAĆ, DZWONIĄC

DO SEKRETARIATU SZKOŁY (tel. 82 57 21 023).

 

Przyjazd do internatu w dniu  września (niedziela) w godzinach 16.00 – 22.00

 

Do internatu należy przywieźć:

  1. poszewki na kołdrę i poduszkę, prześcieradło,
  2. przybory toaletowe, ręczniki, klapki pod prysznic, kapcie,
  3. talerzyk, kubek, sztućce

 – do własnego użytku w pokoju.

Kategoria:

   „Aloha” – tak   przywitaliśmy  25 kwietnia 2018 r. naszych przyszłych mieszkańców, obecnie gimnazjalistów. Mogli oni w  ramach dnia otwartego obejrzeć pokoje i inne pomieszczenia, z których korzysta internacka młodzież. Odwiedzający skonsumowali przygotowany dla nich poczęstunek, rozmawiali z mieszkańcami internatu,  mogli zrobić sobie niebanalne fotki. Na pożegnanie każdy otrzymał kwiatowy wieniec

ZAPRASZAMY DO ZAMIESZKANIA W INTERNACIE. CZEKA NA CIEBIE MNÓSTWO WRAŻEŃ I NOWI PRZYJACIELE.

internat do

Kategoria:

   Ostatnio w naszym internacie odbyły się Otrzęsiny naszych nowych kolegów i koleżanek. Imprezę przygotowały nasze maturzystki z pokoju 29 z małą pomocą kolegów i wychowawców. Dziewczęta zaoferowały naszym „kociakom” bardzo ambitne zadania, na przykład jedzenie bitej śmietany bez użycia rąk, „kociej” kanapki, rysowanie karykatur wychowawców czy ułożenie i wykonanie piosenki o naszym internacie do znanych melodii. Nowicjusze musieli też zdać egzamin – odpowiedzieć na trudne i podchwytliwe pytania dotyczące życia w internacie. Jednak ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie doskonale. Potem nastąpiła wiekopomna chwila – nowi mieszkańcy złożyli  przysięgę:

„My tegoroczne kociaki,

chociaż nie wiemy z jakiej paki.

Serdecznie dziś przysięgamy,

że bardzo się postaramy:

być fajni, grzeczni, mili,

byście nas tutaj lubili.

I jako te grzeczne dzieci

będziemy wynosić śmieci.

Ścielić swoje  łóżeczko,

podpisywać jogurty i mleczko.

Wypełniać obowiązki nasze

i respektować opinie Wasze.

Tak nam dopomóżcie wychowawcy!”

   Na koniec jeszcze jednogłośnie wybrano tegoroczną parę królewską internatu. Królową została Julka Żyszkowska, a królem – Adrian Dźwigała. A po kolacji była dyskoteka, na której młodzież wspaniale się bawiła. Tańców i śmiechu było tam co niemiara!

   Impreza okazała się bardzo udana. Wszyscy miło spędzili czas, w ciepłej i rodzinnej, jak przystało na nasz internat, atmosferze!

Kategoria:

            16 marca grupa teatralna działająca przy internacie I LO im. T. Kościuszki pojechała do Domu Pomocy Społecznej „Senior” w Różance, by przedstawić inscenizację z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn przygotowaną pod kierunkiem p. Renaty Sidoruk i p. B. Sawczuk oraz pośpiewać znane piosenki z pensjonariuszami. Seniorzy zostali obdarowani kartkami okolicznościowymi i bukietem żółtych tulipanów.

            Wyjazdy do Różanki są naszą coroczną tradycją, chociaż zawsze z różnych okazji. Młodzież nawiązuje wtedy kontakty ze starszymi ludźmi, odkrywa bezinteresowną radość dzielenia się sobą – swoim czasem, energią, talentem, optymizmem i entuzjazmem. Spotkanie z najstarszym pokoleniem dla naszych uczniów stanowi bezcenne doświadczenie w budowaniu pełnego obrazu życia człowieka.

            Jak zawsze nasza młodzież została bardzo miło przyjęta przez pracowników oraz pensjonariuszy. Zwiedziła ośrodek i została ugoszczona słodkim poczęstunkiem.

            Za rok z chęcią tam wrócimy, by naszej internackiej tradycji stało się zadość!

Różanka20187

Kategoria:

            Internat gril1Już stało się tradycją organizowanie grilla w ostatnim miesiącu wspólnego mieszkania, w tym roku miał on miejsce 5 czerwca, we wtorek i gdyby nie determinacja grupki młodzieży, pewnie by się nie odbył za względu na niestabilna pogodę. Szczęśliwie chmury ominęły  nas i mogliśmy razem spędzić parę godzin. Chłopcy zatroszczyli się o muzykę i  równe przypiekanie kiełbasek, dziewczyny przygotowały stół ze słodkościami.

Wszystkim udzieliły się dobre humory i spotkanie trwało do wieczora.

Internat gril2

Kategoria:

Kolacja wigilijna w internacie od zawsze ma charakter bardzo uroczysty. Wszyscy mieszkańcy internatu, wychowawcy, dyrekcja spotkali się przy wspólnym stole wigilijnym, pięknie udekorowanym i suto zastawionym. Nasza grupa teatralna przygotowała świąteczne przedstawienie: „Dobro i Zło”. Pani Dyrektor złożyła życzenia, odczytała fragment Ewangelii i rozdała obecnym opłatek. Wszyscy podzielili się opłatkiem i dobrym słowem. Internacka wigilia wprowadziła nas w świąteczna atmosferę. Dyrekcja, wychowawcy oraz wychowankowie długo delektowali się przygotowanymi przez kuchnię internacką świątecznymi potrawami śpiewając przy tym kolędy.WigiliaInternat10