Internat

Szkolna 1
22-200 Włodawa

informacje

Internat

Kategoria:

UWAGA!

LISTA OSÓB PRZYJĘTYCH DO INTERNATU 1 LO

W ROKU SZKOLNYM  2019/2020

ZOSTAŁA WYWIESZONA W DNIU  31 LIPCA

NA TABLICY OGŁOSZEŃ W BUDYNKU LICEUM  I W INTERNACIE.

INFORMACJE MOŻNA RÓWNIEŻ UZYSKAĆ, DZWONIĄC

DO SEKRETARIATU SZKOŁY (tel. 82 57 21 023).

 

Przyjazd do internatu w dniu  września (niedziela) w godzinach 16.00 – 22.00

 

Do internatu należy przywieźć:

  1. poszewki na kołdrę i poduszkę, prześcieradło,
  2. przybory toaletowe, ręczniki, klapki pod prysznic, kapcie,
  3. talerzyk, kubek, sztućce

 – do własnego użytku w pokoju.

Kategoria:

   Ostatnio w naszym internacie odbyły się Otrzęsiny naszych nowych kolegów i koleżanek. Imprezę przygotowały nasze maturzystki z pokoju 29 z małą pomocą kolegów i wychowawców. Dziewczęta zaoferowały naszym „kociakom” bardzo ambitne zadania, na przykład jedzenie bitej śmietany bez użycia rąk, „kociej” kanapki, rysowanie karykatur wychowawców czy ułożenie i wykonanie piosenki o naszym internacie do znanych melodii. Nowicjusze musieli też zdać egzamin – odpowiedzieć na trudne i podchwytliwe pytania dotyczące życia w internacie. Jednak ze wszystkimi zadaniami poradzili sobie doskonale. Potem nastąpiła wiekopomna chwila – nowi mieszkańcy złożyli  przysięgę:

„My tegoroczne kociaki,

chociaż nie wiemy z jakiej paki.

Serdecznie dziś przysięgamy,

że bardzo się postaramy:

być fajni, grzeczni, mili,

byście nas tutaj lubili.

I jako te grzeczne dzieci

będziemy wynosić śmieci.

Ścielić swoje  łóżeczko,

podpisywać jogurty i mleczko.

Wypełniać obowiązki nasze

i respektować opinie Wasze.

Tak nam dopomóżcie wychowawcy!”

   Na koniec jeszcze jednogłośnie wybrano tegoroczną parę królewską internatu. Królową została Julka Żyszkowska, a królem – Adrian Dźwigała. A po kolacji była dyskoteka, na której młodzież wspaniale się bawiła. Tańców i śmiechu było tam co niemiara!

   Impreza okazała się bardzo udana. Wszyscy miło spędzili czas, w ciepłej i rodzinnej, jak przystało na nasz internat, atmosferze!

Kategoria:

            Nasza internacka grupa teatralna pod opieką p. Beaty Sawczuk i p. Renaty Sidoruk pracowała już od dłuższego czasu nad edukacyjną inscenizacją dla przedszkolaków. Rozdzieliliśmy role, przygotowaliśmy dekoracje i kostiumy, pracowaliśmy na próbach, by dobrze wypaść przed najmłodszymi odbiorcami naszych przedstawień – przedszkolakami. Nauczeni doświadczeniem wiemy, że dzieci oczekują dobrej zabawy i szybko zauważą, kto umie dobrze zaprezentować się na scenie.

13 czerwca złożyliśmy wizytę w sąsiadującym z nami przedszkolu, by przedstawić dzieciom edukacyjno – ludyczną, interaktywną  inscenizację. Nasza młodzież recytowała wierszyki, śpiewała piosenki, wprowadzając do nich elementy tańca i gestykulację treści. Dzieci z przejęciem obejrzały przedstawienie, chętnie włączały się w śpiew piosenek i wspólny taniec. Rozbawione przedszkolaki gorącymi brawami nagrodziły naszą internacką młodzież. Ku ich wielkiej radości przynieśliśmy im także słodki poczęstunek. Na koniec gospodarze w ramach podziękowania dla nas zaśpiewali wesołą piosenkę o wiośnie.

Wizyty w przedszkolach są zawsze urocze i dostarczają nam samych miłych wrażeń!

            Za chwilę wakacje, wszyscy już czekają na ostatni dzwonek, by odpocząć po 10 miesiącach sumiennej i rzetelnej pracy. Lipiec i sierpień już słodko pachną uczniom, ale zapewne po 2 miesiącach wszyscy zatęsknią za naszym wspólnym internackim życiem…

             Do zobaczenia jesienią!

Przedszkole 201801

Kategoria:

            Internat gril1Już stało się tradycją organizowanie grilla w ostatnim miesiącu wspólnego mieszkania, w tym roku miał on miejsce 5 czerwca, we wtorek i gdyby nie determinacja grupki młodzieży, pewnie by się nie odbył za względu na niestabilna pogodę. Szczęśliwie chmury ominęły  nas i mogliśmy razem spędzić parę godzin. Chłopcy zatroszczyli się o muzykę i  równe przypiekanie kiełbasek, dziewczyny przygotowały stół ze słodkościami.

Wszystkim udzieliły się dobre humory i spotkanie trwało do wieczora.

Internat gril2

Kategoria:

„Przed wami tyle dróg, żeby odnaleźć siebie.

Od was zależy ruch na szachownicy tej co życiem zwana jest.”

            18 kwietnia pożegnaliśmy w internacie naszych najstarszych kolegów i koleżanki. Przygotowaliśmy dla nich miły wieczór – część artystyczną na wesoło, podczas której odegraliśmy scenki z życia ucznia w każdym roku nauki. Przekazaliśmy im również wróżby w formie horoskopu – jak najlepiej zdać maturę. Śmiechu było co niemiara, ale również było wiele wzruszeń. Maturzyści podziękowali nam za mile spędzony czas w internacie, życzliwą, koleżeńską atmosferę oraz wyrazili swoją wdzięczność i wręczyli kwiaty pani dyrektor i wychowawczyniom.

Życzymy Wam wielu sukcesów, nie tylko na maturze, ale i w dorosłym już, samodzielnym i odpowiedzialnym życiu. Dokonujcie właściwych ruchów!

na strone