Zapaśnicy z „Kościuszki”

cze 13, 2023 | Bez kategorii

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży

Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego, Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS

Zapaśnicy z „Kościuszki”

W dniach 24-26.08.2023 r. w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS.
Złoty medal wywalczył Michał Zieliński z kl. IIe, natomiast brązowe medale zdobyli Adrian Grzywaczewski z kl. IId i Jan Lenart z kl. IIe.
W reprezentacji klubu walczyli jeszcze Mikołaj Paprota i Karol Oniszczuk z kl. IIe. Jako drużyna MLUKS Zapasy Włodawa zajęli III m.

Gratulujemy naszym uczniom i życzymy kolejnych sukcesów!

AD

 

Źródła zdjęć w artykule Fb trenera Roberta Lenarta i własne zdjęcia zawodników.

   W dniu 3.06.2023 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubelskiego dzieci, młodzików i kadetów. Z klubu MLUKS Zapasy Włodawa startowało aż 8 zawodników: Jan Lenart, Mikołaj Paprota, Karol Oniszczuk, Mikołaj Łobacz, Adrian Grzywaczewski, Jakub Paciorkowski, Michał Zieliński i Maksymilian Czaprański.

Nasi uczniowie zajęli następujące miejsca:

Pierwsze:

-Jan Lenart 

-Mikołaj Paprota

-Adrian Grzywaczewski 

-Michał Zieliński

-Maksymilian Czaprański

Drugie:

-Mikołaj Łobacz

Trzecie:

-Karol Oniszczuk 

-Jakub Paciorkowski

 W dniach 30.04.2023 – 02.05.2023 r. odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w zapasach w stylu wolnym. Klub MLUKS Zapasy Włodawa reprezentowało trzech zawodników i to trzech z naszej szkoły (Michał Zieliński, Adrian Grzywaczewski, Jan Lenart). Najlepiej z nich wypadł Michał, który zajął trzecie miejsce w kategorii do 92 kg. Pozostali dwaj koledzy również dobrze wypadli, ale zabrakło im szczęścia w losowaniu przeciwników.

W dniach 31.03-2.04.2023 r. w Chęcinach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Zapasach (w stylu wolnym), w których wzięło udział 6 uczniów naszej szkoły: Michał Zieliński (1E), Adrian Grzywaczewski (1D), Jan Lenart (1E), Mikołaj Paprota (1E), Mikołaj Łobacz (1C) i Karol Oniszczuk (1E). Najlepiej wypadł Michał Zieliński, który zdobył brązowy medal.

Udział w zawodach zapewnił naszym uczniom: Michałowi Zielińskiemu, Janowi Lenartowi i Adrianowi Grzywaczewskiemu kwalifikacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 22-28.01.2023 r. czterech uczniów naszej szkoły: Michał Zieliński (IE), Mikołaj Paprota (IE), Jan Lenart (IE) oraz Adrian Grzywaczewski (ID) uczestniczyło w zgrupowaniu Kadry Narodowej Juniorów Młodszych w zapasach w stylu wolnym w Białogardzie. Zgrupowanie to pierwszy etap przygotowań do sezonu startowego. Już 17 – 19.02.2023 r. uczniowie „Kościuszki” rywalizować będą w I Pucharze Polski w Siedlcach, które to zawody są pierwszą eliminacją do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych. To ogromne wyróżnienie i zaszczyt doskonalić swoje umiejętności zapaśnicze w doborowym towarzystwie zawodników z całej Polski!

MZ