Zostań jednym z nas – „Wakacje z WOT”

kwi 25, 2023 | Bez kategorii

Zostań jednym z nas – „Wakacje z WOT”

Zastanawiasz się co będziesz robić w wakacje? – spędź je z nami! Już tylko dwa miesiące dzielą nas od wyczekiwanych przez uczniów i studentów wakacji. Co zrobić z wolnym czasem, jak pożytecznie wykorzystać przerwę w nauce? – wstąp do 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpocznij z nami swoją wojskową karierę. Mamy dla ciebie 2 terminy wakacyjne: szkolenie podstawowe (16 dni) 21.07-05.08 i szkolenie wyrównawcze (8 dni) 29.07-05.08. 

Nie zwlekaj i złóż dokumenty już dziś!

Do służby w szeregach Wojskach Obrony Terytorialnej chętnie zgłaszają się osoby młodeuczniowie powyżej 18 roku życia oraz studenci, którzy chcą wykorzystać przerwę w nauce na zdobycie nowych umiejętności. Z myślą o nich w 2019 roku powstał projekt „Wakacje z WOT”. Do tej pory ze szkoleń organizowanych w trakcie wakacji skorzystało już ponad 11 tysięcy ochotników.


Projekt „Wakacje z WOT” to doskonała okazja, aby wstąpić do Wojsk Obrony Terytorialnej. Skierowany jest on przede wszystkim do ludzi młodych, którzy stawiają swoje pierwsze kroki w dorosłym życiu. Wstępując do WOT mogą oni podjąć pierwsze poważne zobowiązanie i odbyć lekcję odpowiedzialności oraz jednocześnie w sposób aktywny i ciekawy spędzić wakacje. W okresie tym wyzwanie podjąć mogą także rodzice, nauczyciele oraz wszyscy, którzy chcą dobrze wykorzystać swoją przerwę wakacyjną. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe jest szansą na rozpoczęcie kariery wojskowej, a uczestnictwo w kolejnych szkoleniach rotacyjnych umożliwia ciągły rozwój wojskowego rzemiosła – podkreśla gen. bryg. Maciej Klisz.

Forma pełnienia służby, jaką oferują Wojska Obrony Terytorialnej, jako jedyna pozwala na zbalansowanie służby z życiem osobistym i zawodowym. Szkolenia organizowane w czasie wolnym od nauki, cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród uczniów i studentów, ale także nauczycieli oraz rodziców, którzy korzystają z faktu, że ich pociechy w tym czasie przebywają na koloniach, obozach czy też wakacje spędzają u dziadków.

Dopasowanie terminu szkoleń do przerw w nauce nie zmienia systemu szkolenia przyjętego w WOT. Szesnastodniowe szkolenie podstawowe, które ochotnicy odbędą podczas wakacji, zwieńczy uroczysta przysięga wojskowa i tym samym zostaną żołnierzami Wojska Polskiego.

Wojska Obrony Terytorialnej to piąty rodzaj Sił Zbrojnych obok Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Marynarki Wojennej i Wojsk Specjalnych. Utworzone zostały 1 stycznia 2017 roku. Na czas wojny głównym zadaniem WOT jest współdziałanie z wojskami operacyjnymi, natomiast w czasie pokoju – wsparcie operacji zarządzania kryzysowego, w tym przeciwdziałanie i usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Chcesz wstąpić do WOT? Nic prostszego!

– Skontaktuj się z naszym rekrutrem – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl/ !
Wniosek o  powołanie możesz złożyć bezpośrednio w  Wojskowym Centrum
Rekrutacji lub   elektronicznie przez  platformę ePUAP.

– odwiedź naszą jednostkę: 19 Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej, ul.
Lubelska 168, 22-100 Chełm, Tel. 261 161 571, 261 161 515