Najnowsza galeria

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

ul. Szkolna 1;

22-200 Włodawa;

tel. (0-82) 572 10 23;

fax:(0-82) 572 14 73;

e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl

FJE Facebook Like Box

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Regulamin konkursu na scenariusz filmu promującego I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

1. Organizatorami konkursu są: dyrekcja, samorząd szkolny i zespół promocyjny I LO we Włodawie.
2. W skład Komisji Konkursowej wchodzą:
• Przewodniczący Komisji:
Arlena Krawczuk - dyrektor szkoły
• oraz Członkowie Komisji:
Róża Szaranik – nauczyciel języka polskiego
Aleksandra Hetman – nauczyciel języka polskiego
Jakub Stroman – przewodniczący SU
3. Uczestnikiem konkursu może być każdy uczeń I LO we Włodawie.
4. Udział w konkursie jest dobrowolny.
5. Konkurs jest jednoetapowy.
6. Praca zgłoszona na konkurs nie może mieć więcej niż dwóch współtwórców.
7. Zgłoszony scenariusz musi być oryginalnym dziełem autora lub autorów, swoją treścią nie może przypominać innych filmików promujących szkoły.
8. Scenariusz nie może zawierać treści krytycznych wobec innych szkół.
9. Czas trwania filmu, nakręconego na podstawie zgłoszonego do konkursu scenariusza, to maksymalnie 5 min.
10. Prace na konkurs należy złożyć w sali nr 40 do dnia 1.03.2016 r.
do p. A. Hetman.
11. Wykonawca (uczestnik konkursu) musi przygotować scenariusz w wersji elektronicznej oraz papierowej.
12. Zgłoszenie scenariusza jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystanie go do nakręcenia filmu promującego szkołę.
13. Przy ocenie prac Komisja Konkursowa będzie brała pod uwagę: zawartość merytoryczną, walory artystyczne, estetyczne i wizualne zaproponowanych scenariuszy, zakres informacji, wartość edukacyjną, aktualność i kreatywność.

SUKCES UCZENNICY „KOŚCIUSZKI" - JULIA KRAĆ LAUREATKĄ DIECEZJALNEGO FINAŁU XXVI OLIMPIADY TEOLOGII KATOLICKIEJ

julia13 stycznia 2016 r. w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. Świętej Rodziny w Siedlcach odbył się etap diecezjalny XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej pod hasłem: „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Zakwalifikowało się do niego 53 uczniów z 25 szkół ponadgimnazjalnych diecezji siedleckiej. Naszą szkołę reprezentowali: Julia Krać z kl. I B, Jakub Sadowski i Mateusz Kolasa z kl. II C oraz Michał Iwaniuk z kl. I C.  Test był niezwykle trudny i składał się z 32 pytań dotyczących nauczania św. Jana Pawła II. „Gdzie i kiedy papież Jan Paweł II wygłosił pierwsze przemówienie do młodzieży? Proszę podać miasto i dokładną datę.”, „ Podaj hasło VI Światowego Dnia Młodzieży, który odbył się w Częstochowie w 1991 roku.” – to tylko niektóre z nich.
Nasza uczennica Julia Krać wykazała się najlepszą wiedzą, otrzymała największą ilość punktów i zdobyła tytuł laureatki diecezjalnego finału olimpiady.  Tym samym będzie reprezentować naszą szkołę, jak i całą diecezję siedlecką podczas ogólnopolskiego finału XXVI OTK, który odbędzie się w dn. 31 marca – 2 kwietnia b.r. w Łowiczu.

kos 1 kos 2

 


Julka o swoim osiągnięciu: „Byłam całkowicie zaskoczona. Nie sądziłam, że mogę zakwalifikować się do kolejnego etapu olimpiady, a co dopiero zająć pierwsze miejsce. Idąc po odbiór dyplomu i nagrody z rąk ks. biskupa Kazimierza Gurdy, nie wierzyłam sama sobie. Cieszę się niezmiernie z tego sukcesu i gratuluję moim kolegom, którzy bardzo dobrze reprezentowali naszą szkołę i zdobyli wysokie wyniki. Przede mną jeszcze długa droga, dużo pracy, a czasu coraz mniej. Postaram się przygotować do udziału w ogólnopolskim etapie olimpiady jak najlepiej i godnie reprezentować nasze liceum, jak i całą diecezję siedlecką.”
   Gratulujemy Julce sukcesu i życzymy kolejnego w Łowiczu!
  

 RS

Informator dla Maturzystów 2016

12507190 10153857147340979 7454796159170866414 nAplikacja Informator dla Maturzystów 2016 jest jedynym tego typu w Polsce przewodnikiem po wszystkich uczelniach i wszystkich kierunkach studiów. To kompendium wiedzy o zasadach przyjęć na studia, a jednocześnie poradnik zawierający zbiór porad jak dobrze przygotować się do matury oraz raport dotyczący progów punktowych rekrutacji 2015/16. Aplikacja dostępna jest na Androida (iOS i Windows Phone od 20 stycznia br.) i jest absolutnie bezpłatna. Zachęcamy do jej pobrania. Jej niewątpliwą funkcjonalnością jest możliwość użytkowania w trybie off-line.

 

Pobierz aplikację

Warto ściągać!

NIECH ŻYJE BAL...! KOŚCIUSZKOWCY NA STUDNIÓWCE A.D. 2016

9 stycznia mieliśmy przyjemność uczcić sto dni przed maturą czyli spotkać się na balu maturalnym. Jako przyszli absolwenci naszej szkoły mogliśmy choć na chwilę zapomnieć o maturalnym stresie, uczynić tradycji zadość i bawić się do białego rana w Centrum Promocji Zdrowia SANVIT w Okunince. W odświętnych, wyszukanych kreacjach i fryzurach jako piękne panie i eleganccy panowie zachwycaliśmy innych swoim wyglądem, nadając tym samym blask całej uroczystości. Podczas tej podniosłej chwili nie mogło zabraknąć podziękowań dla dyrekcji szkoły i grona pedagogicznego za trud ich pracy włożony w nasze kształcenie i wychowanie. W końcu po wielu tygodniach prób tańca pod kierunkiem p. Bogusława Smolika mogliśmy wykonać staropolskiego poloneza. Jego prezentacja wypadła doskonale, zebraliśmy gorące brawa od zebranych gości. W ten wyjątkowy wieczór wszystkim towarzyszył duch młodzieńczej pasji życia, radości, entuzjazmu i optymizmu. Daliśmy się porwać szalonym rytmom muzyki. Tak więc studniówka A.D. 2016 przejdzie do historii szkoły jako ze wszech miar udana zabawa!

Karolina Lewandowska i Weronika Dados z kl. III D

„Kościuszko" znów w czołówce najlepszych szkół w Polsce!

Z dumą, radością i satysfakcją informujemy, że nasza szkoła jest jednym z 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016, który po raz osiemnasty został przeprowadzony przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy". Zajęliśmy w nim 330. miejsce (awansując z ubiegłorocznego 341.) i uzyskaliśmy dzięki temu tytuł „Brązowej Szkoły 2016". Spośród liceów dawnego województwa chełmskiego uzyskaliśmy najwyższą lokatę, bowiem I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Chełmie zajęło 415. miejsce, a II Liceum Ogólnokształcące im. gen. G. Orlicz - Dreszera w Chełmie – 445. Natomiast w Wojewódzkim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2016 wśród 50 najlepszych liceów woj. lubelskiego zajęliśmy 20. miejsce (dla porównania: I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Chełmie – 27. miejsce, a II Liceum Ogólnokształcące im. gen. G. Orlicz – Dreszera – 29).

Czytaj więcej: „Kościuszko" znów w czołówce najlepszych szkół w Polsce!

VI Zjazd Absolwentów Gimnazjum nr 536 I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie

W 2016 roku I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki będzie obchodzić jubileusz 80 - lecia powołania najstarszej szkoły średniej we Włodawie. W związku z tym w dniu 4 czerwca 2016 roku odbędzie się zjazd koleżeński, na który serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów i pracowników naszej placówki.

 

Koniecznie przeczytaj:

KONKURS LITERACKI „MOJE WSPOMNIENIE O SZKOLE”

Czytaj więcej: VI Zjazd Absolwentów Gimnazjum nr 536 I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W JEDENASTEJ EDYCJI POWIATOWEJ OLIMPIADY GENEALOGICZNO-HERALDYCZNEJ ROK SZKOLNY 2015/2016

Już po raz jedenasty zapraszamy wszystkich uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych powiatu włodawskiego zainteresowanych przeszłością swojej rodziny, historią regionu oraz naukami pomocniczymi historii do wzięcia udziału w Powiatowej Olimpiadzie Genealogiczno-Heraldycznej, organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie i bibliotekę szkolną. Od 2005 r. olimpiada ta cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży naszego powiatu. Odbywa się pod patronatem dyrektora Instytutu Genealogii w Różannej - pana Andrzeja Zygmunta Roli – Stężyckiego oraz Starosty Włodawskiego. Co roku uczestnicy nagradzani są w czterech kategoriach: wiedza z zakresu genealogii i heraldyki, drzewo genealogiczne rodziny, praca plastyczna i praca literacka. Drzewa genealogiczne oraz prace plastyczne i literackie będą przyjmowane do 2 marca 2016 r. W tym dniu zapraszamy również na test wiedzy genealogiczno-heraldycznej. Na uczestników czekają cenne nagrody książkowe. Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie olimpiady. Życzymy dużo radości i satysfakcji z udziału w zmaganiach olimpijskich.

 

Pobierz:

Regulamin

Materiały pomocnicze

 

Komitet Organizacyjny

Orszak Trzech Króli 2016

Data: 06.01.2016 r. Miejsce: skrzyżowanie ul. Reymonta z Al. Jana Pawła II. Akcja: walka dobra ze złem, odwieczna bitwa pomiędzy wysłannikami piekielnych czeluści - Diabłami, a obrońcami Światła i czcicielami pokoju - Aniołami. Efekt: „Bóg się rodzi, moc truchleje...". Mowa oczywiście o organizowanym po raz kolejny we Włodawie Orszaku Trzech Króli, który napotykając na swojej drodze liczne przeszkody i pokusy, zmierzał uparcie w stronę betlejemskiego żłóbka, aby i w tym roku gorąco, w jakże mroźny i śnieżny dzień, powitać nowonarodzone Dzieciątko Jezus. Uczniom naszego liceum przypadła w udziale, niestety, rola Diabłów. Scena pełna akcji, grozy i... emocji niczym z bokserskiego ringu. W lewym narożniku zwarte i gotowe, złe, wyglądające przerażająco, uzbrojone w miecze, cyrografy, bębny, zasłonę dymną, pełne szatańskich pomysłów i piekielnego zapału do walki... Diabły Kościuszki! Naprzeciw nich, gotowe do boju o pokój i radość ludzkich serc, w niskazitelnie białych, wykrochmalonych strojach, dzierżąc w delikatnych zmarzniętych rękach lampiony ze Światłem, dzielne, odważne... Anioły z Publicznego Gimnazjum nr 2 we Włodawie. Walka wyrównana. Ktoś już prawie sprzedał duszę Diabłu... już prawie podpisał cyrograf, brakuje tylko długopisu. Jeszcze chwila, a ciemna strona mocy zbierze swoje żniwo! Jeden z króli niemal daje się skusić uroczym, niewinnym, obiecującym ciepłe schronienie, wysłannikom piekieł... czy nie przyjemniej byłoby siedzieć w cieple? „Chodź z nami! Daj się skusić" - krzyczą Diabły. Kiedy nagle zastęp Aniołów ujawnia swoją największą broń - światło miłości Chrystusa do ludzi. Z tak wielką siłą Diabły nie mają szans. Gną się pod ogromnym ciężarem, ich siła i zapał słabną. Dobro znów zwyciężyło! Orszak powędrował w dobrym kierunku.

Czytaj więcej: Orszak Trzech Króli 2016

Podkategorie