Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

ul. Szkolna 1;

22-200 Włodawa;

tel. (0-82) 572 10 23;

fax:(0-82) 572 14 73;

e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl

FJE Facebook Like Box

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY NR 2

X POWIATOWEJ OLIMPIADY GENEALOGICZNO-HERALDYCZNEJ

ROK SZKOLNY 2014/2015

 

Informujemy, że rozstrzygnięcie olimpiady genealogiczno-heraldycznej nastąpi 4 marca 2015 r. Uroczyste ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i podsumowanie olimpiady odbędzie się  12 marca 2015 r.

Komitet Organizacyjny

KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY NR 1

X POWIATOWEJ OLIMPIADY GENEALOGICZNO-HERALDYCZNEJ ROK SZKOLNY 2014/2015

Przypominamy, że rozwiązywanie testu wiedzy genealogiczno-heraldycznej odbędzie się  w dniu 18 lutego 2015 r. o godz. 12.00 w budynku I LO, w sali 47. Termin przyjmowania drzew genealogicznych oraz prac plastycznych i literackich mija 20 lutego 2015 r. Serdecznie zapraszamy do udziału w olimpiadzie.

 

Komitet Organizacyjny

Wspaniała zabawa rocznika 97’ I LO , czyli próba tanecznych sił przed Studniówką 2016

31 stycznia 2015 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie odbył się Półmetek klas drugich. W zabawie wzięło udział około 100 uczniów. Półmetek rozpoczęła Pani Dyrektor Arlena Krawczuk, uroczyście witając klasy wraz z wychowawcami. Następnie całe towarzystwo rozpoczęło taneczne szaleństwo, które trwało do późnej nocy. Cudowną muzykę, zarówno z lat 80’ jak i najnowsze hity, prezentował i remixował genialny DJ, absolwent naszego liceum. Catering zapewniony był z okolicznej restauracji, więc nikt nie wyszedł głodny z uroczystości. Uczniowie składają wielkie podziękowania Dyrekcji, wychowawcom, a szczególnie rodzicom, za pomoc w przygotowaniu i opiekę podczas uroczystości.

 

View the embedded image gallery online at:
http://1lo.wlodawa.pl/?user=ST.WA#sigFreeId43f16c8628

WERONIKA IWANIUK – LAUREATKĄ OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ NA SZCZEBLU WOJEWÓDZKIM!

23 stycznia 2015 r. w auli Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie odbył się etap wojewódzki XLIV Olimpiady Biologicznej. Do rozwiązania testu składającego się z 87 pytań przystąpiło 44 uczniów ze szkół województwa lubelskiego. W gronie tym znalazła się również uczennica naszej szkoły - Weronika Iwaniuk z kl. III b. Weronika zajęła ex aequo 7. miejsce w województwie, uzyskując z testu 59 punktów na 100 możliwych. Dzięki temu wynikowi Weronika otrzymała tytuł laureata olimpiady na szczeblu wojewódzkim. Niestety, zabrakło jej 7 punktów, aby mogła zakwalifikować się do zawodów na szczeblu centralnym, niemniej tytuł laureata wojewódzkiego jest również cenną nagrodą za trud pracy włożonej w przygotowanie się do olimpiady. Gratulujemy jej i życzymy kolejnych sukcesów!

ZAPROSZENIE DO OBEJRZENIA WYSTAWY W BIBLIOTECE

wystawa fotografiiAktualnie w bibliotece szkolnej wyeksponowana jest wystawa prac fotograficznych Karoliny Oreńczuk z kl. II c pt. „Znów najpiękniejszy w Polsce jest lipiec nad wodą” przygotowana w ramach projektu „Biblioteka szkolna kuźnią talentów uczniowskich”. Karolina o sobie: „Fotografią interesuję się od dziecka. Zawsze lubiłam przeglądać stare zdjęcia i albumy rodzinne. Już we wczesnym dzieciństwie próbowałam swoich sił w fotografowaniu, które nie wiadomo kiedy stało się moją pasją. Do robienia zdjęć używam aparatu Nikon D3000,  w którym stosuję różne obiektywy, m.in. teleskopowy obiektyw marki Falcon. Zdecydowanie wolę fotografować naturę, szczególnie wcześnie rano gdy przyroda budzi się do życia. Gdy trzymam aparat przy twarzy, czuję się szczęśliwa i wyciszona, ponieważ robię to, co kocham. Staram się nie obrabiać zdjęć cyfrowo, a jeżeli już -  to bardzo rzadko. Raczej stosuję filtry zakładane na obiektyw i najwyżej przycinam je w podstawowym programie PhotoScape. Moim marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, a wykonane zdjęcia publikować w takich czasopismach jak „National Geographic”. Studia również zamierzam związać z fotografią, by móc później pracować w branży fotograficznej, niekoniecznie w niszy przyrodniczej, ponieważ interesuję się również fotografią mody. Czy uda mi się zrealizować swoje marzenia? Nie wiem, ale wytrwale i z konsekwencją będę za nimi podążać…” Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z pasją fotograficzną Karoliny!


RS