Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

ul. Szkolna 1;

22-200 Włodawa;

tel. (0-82) 572 10 23;

fax:(0-82) 572 14 73;

e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl

FJE Facebook Like Box

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

ZAPROSZENIE DO OBEJRZENIA WYSTAWY W BIBLIOTECE

wystawa fotografiiAktualnie w bibliotece szkolnej wyeksponowana jest wystawa prac fotograficznych Karoliny Oreńczuk z kl. II c pt. „Znów najpiękniejszy w Polsce jest lipiec nad wodą” przygotowana w ramach projektu „Biblioteka szkolna kuźnią talentów uczniowskich”. Karolina o sobie: „Fotografią interesuję się od dziecka. Zawsze lubiłam przeglądać stare zdjęcia i albumy rodzinne. Już we wczesnym dzieciństwie próbowałam swoich sił w fotografowaniu, które nie wiadomo kiedy stało się moją pasją. Do robienia zdjęć używam aparatu Nikon D3000,  w którym stosuję różne obiektywy, m.in. teleskopowy obiektyw marki Falcon. Zdecydowanie wolę fotografować naturę, szczególnie wcześnie rano gdy przyroda budzi się do życia. Gdy trzymam aparat przy twarzy, czuję się szczęśliwa i wyciszona, ponieważ robię to, co kocham. Staram się nie obrabiać zdjęć cyfrowo, a jeżeli już -  to bardzo rzadko. Raczej stosuję filtry zakładane na obiektyw i najwyżej przycinam je w podstawowym programie PhotoScape. Moim marzeniem jest móc podróżować po całym świecie, a wykonane zdjęcia publikować w takich czasopismach jak „National Geographic”. Studia również zamierzam związać z fotografią, by móc później pracować w branży fotograficznej, niekoniecznie w niszy przyrodniczej, ponieważ interesuję się również fotografią mody. Czy uda mi się zrealizować swoje marzenia? Nie wiem, ale wytrwale i z konsekwencją będę za nimi podążać…” Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z pasją fotograficzną Karoliny!


RS

Bal z okazji 100 dni do... nieważne czego! Ważne, że bal!

Dnia 10.01.2015 r. atmosfera we Włodawie była tak gorąca, że po ostatnim śniegu nie został żaden ślad. Kolejki zestresowanych dziewcząt u fryzjerów i kosmetyczek, tłum chłopców przed kwiaciarniami. To może oznaczać tylko jedno. Studniówka! Po miesiącach mozolnych przygotowań, po cotygodniowych próbach poloneza, po gorących poszukiwaniach perfekcyjnych kreacji, nadszedł ten wyjątkowy wieczór. Punktualnie o 19:00, I Liceum Ogólnokształcące we Włodawie rozpoczęło bal studniówkowy. Po serii tradycyjnych przemówień i podziękowań, sala rozbrzmiała uroczystą melodią – poloneza czas zacząć! Obyło się bez żadnych wpadek, więc pełni dumy mogliśmy potem zasiąść do suto zastawionych stołów. Nie trzeba jednak było długo czekać, aż pierwsi tancerze z krwi i kości zdobyli parkiet. Zabawa była tym lepsza, że tańczyliśmy do własnoręcznie wybranych piosenek, wysłanych uprzednio DJ'owi. Można było przewidzieć, że skoro rocznik '96 jest wyjątkowy, to i taka musi być jego studniówka.

Czytaj więcej: Bal z okazji 100 dni do... nieważne czego! Ważne, że bal!

Kościuszkowcy, mamy powód do dumy!

Informujemy z dumą, radością i satysfakcją, że nasza szkoła jest jednym z 500 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce - według Ogólnopolskiego Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015, który po raz siedemnasty został przeprowadzony przez Fundację Edukacyjną „Perspektywy”. Awansując z ubiegłorocznego 403., zajęliśmy w nim 341. miejsce, najwyższe wśród szkół dawnego woj. chełmskiego,  i uzyskaliśmy tym samym tytuł „Brązowej Szkoły 2015”. Zostały w nim ujęte jeszcze II Liceum Ogólnokształcące im. gen. G. Orlicz - Dreszera w Chełmie (438 m.) i I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Chełmie (475 m.). Natomiast w Wojewódzkim Rankingu Liceów Ogólnokształcących 2015 wśród 50 najlepszych liceów woj. lubelskiego zajęliśmy 24. miejsce (w ub.r. 26 m.), wyprzedzając dwie chełmskie szkoły: II Liceum Ogólnokształcące im. gen. G. Orlicz – Dreszera (28 m.) oraz I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego (32 m.).

Czytaj więcej: Kościuszkowcy, mamy powód do dumy!

Nasza młodzież razem z Trzema Królami w drodze do Betlejem

6 stycznia już po raz czwarty w naszym mieście Orszak Trzech Króli wyruszył do Stajenki w poszukiwaniu Dzieciątka. W tym roku przeszedł on w ponad 330 polskich miejscowościach i kilkudziesięciu miastach za granicą. Królowie jak zawsze w towarzystwie tłumnie zebranych mieszkańców miasta i okolic wyruszyli w drogę ku Światłości i, niestety, jak zwykle na ich drodze stanęły niebłahe przeszkody. Orszak zwodzony był na wszelkie sposoby, lecz nieugięcie wraz z Aniołami Stróżami u boku, podążał na przód. Ziarno niepewności zasiał w podróżnych dopiero czwarty przystanek. Któż bowiem zdoła się oprzeć pokusom Diablic i Diabłów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie? Najpierw efekty pirotechniczne, które w niejednym łobuzie wywołały zaskoczenie, a może nawet podziw, choć mamy nadzieję, że nikogo do naśladowania nie zainspirowały. Potem z najciemniejszych czeluści Piekieł i oparów dymu wyłonili się Diabły tak diabelskie, że wzbudziły zdumienie i podziw całego orszaku. Naprzeciw ich stanęli uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego we Włodawie, by wspólnymi siłami sprowadzić Orszak na własną, jakże korzystną dla nich drogę. Peleryny w kolorze ognia, diabelsko czarne peruki, magiczne rogi... i oczywiście nieodłączny element charakteryzacji, doskonały w każdym calu make-up. Wszystkie te elementy sprawiły, że scena odgrywana przez uczniów naszej szkoły była nie tylko realistyczna, ale przekonująca i zapewne w niejednym sercu zasiała ziarno zwątpienia.

View the embedded image gallery online at:
http://1lo.wlodawa.pl/?user=ST.WA#sigFreeId8a163353de

Czytaj więcej: Nasza młodzież razem z Trzema Królami w drodze do Betlejem