Najnowsza galeria

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

ul. Szkolna 1;

22-200 Włodawa;

tel. (0-82) 572 10 23;

fax:(0-82) 572 14 73;

e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl

FJE Facebook Like Box

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Otrzęsiny

W dniu 30 września 2016 roku odbyły się otrzęsiny nowej grupy licealistów. Po dwóch godzinach lekcyjnych uczniowie wraz z wychowawcami udali się na Kiszarnię nad Bugiem. Starsi uczniowie pod opieką pana Michała Ignatiuka przygotowali atrakcje, które pomimo chłodnej pogody rozgrzały uczniów i nauczycieli. Delegaci klas pierwszych wykonywali interesujące zadania zręcznościowe oraz intelektualne, mogli popisać się szczegółową wiedzą na temat szkoły (informacje dotyczyły architektury budynku i mentalności Kościuszkowców). Przed rywalizacją i  w jej trakcie wszyscy uczestnicy mogli posilić się pysznymi kiełbaskami, bigosem i herbatą. Zajmujące gry i błyskotliwość prowadzących dostarczyły pierwszoklasistom endorfin, które w swoim założeniu mają być długotrwałym źródłem energii w codziennych zmaganiach podczas pierwszego roku nauki w I LO.

     Ewelina K. 1c

KOŚCIUSZKOWCY NA VII RAJDZIE „ŚLADAMI WALK PARTYZANCKICH"

vii rajd 5 20161003 1378608183Czy historia może być ciekawa? Oczywiście że tak, jeśli tylko uczynimy ją żywą w naszych sercach i umysłach. Dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego we Włodawie i w tym roku Kościuszkowcy mogli wziąć udział w niezwykłej wycieczce w głąb historii...
29 września 2016 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w VII Rajdzie „Śladami Walk Partyzanckich". W tym roku zobaczyliśmy liczne pomniki pamięci, często ukryte w lasach, na skrajach łąk i miast, jak np. ten w Adampolu poświęcony ofiarom zbrodni hitlerowskich podczas II wojny światowej. Celem podróży okazał się być kościół w Suchawie. Niezwykła budowla, która jest symbolem nie tylko chrześcijaństwa, ale i przezwyciężenia wszelkich trudności (świątynia spłonęła, ale została odbudowana). Wycieczkę urozmaiciły opowieści p. majora Edmunda Brożka – kombatanta Armii Krajowej, jednego z nielicznych już, naocznych świadków wydarzeń wojny. Na końcu wędrówki czekał na nas gorący, żołnierski bigos, który po godzinie marszu smakował nam doskonale.

Czytaj więcej: KOŚCIUSZKOWCY NA VII RAJDZIE „ŚLADAMI WALK PARTYZANCKICH"

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE HISTORYCZNYM "Tadeusz Kościuszko - Super Star!" ROK SZKOLNY 2016/2017

Komitet Organizacyjny konkursu historycznego " Tadeusz Kościuszko - Super Star!" przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie zaprasza uczniów gimnazjów powiatu włodawskiego do wzięcia udziału w ww. konkursie. Przedsięwzięcie | to kierujemy do młodych pasjonatów historii. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań młodzieży, upowszechnianie wiedzy o bohaterach narodowych, kształtowanie wśród uczniów poszanowania przeszłości i tradycji oraz promowanie wzorców postaw patriotycznych. Honorowy patronat nad konkursem sprawuje Burmistrz Miasta Włodawa oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki we Włodawie.

Regulamin konkursu

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE HISTORYCZNYM "Tadeusz Kościuszko - Super Star!" ROK SZKOLNY...

REALIZUJEMY NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła otrzymała dotację finansową w wysokości 15 tysięcy zł na zakup nowości wydawniczych do biblioteki szkolnej. Będą one bazą dydaktyczną do przeprowadzenia różnorodnych działań promujących i wspierających czytelnictwo młodzieży, które podejmą wszystkie oddziały klasowe w szkole wraz z opiekującymi się nimi nauczycielami oraz biblioteka szkolna i internat. Każda z klas przeprowadzi co najmniej jeden projekt edukacyjny z wykorzystaniem doposażonego i zaktualizowanego księgozbioru biblioteki szkolnej. Projekty te będą miały za zadanie rozwijanie i poszerzanie zainteresowań uczniowskich oraz przygotowanie ich do samodzielnego zdobywania wiedzy.

Czytaj więcej: REALIZUJEMY NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

Międzynarodowe warsztaty językowe w Kościuszce!

Jeden język ustawia Cię w korytarzu życia.
Dwa języki otwierają każde drzwi po drodze."
Frank Smith -psycholingwista

 

warsztaty jezykowePierwszy tydzień września był wyjątkowy dla uczniów "Kościuszki", bowiem jak każdego roku, młodzież naszego liceum gościła studentów - wolontariuszy międzynarodowej organicacji non-profit AIESEC, która umożliwia młodym ludziom odkrywanie własnego potencjału, kształtowanie tolerancji, postawy otwartości na świat oraz wyzwala w nich kreatywnoś.

 

Głównym celem tegorocznej edycji projektu "World Talks" było poznanie kultury Kolumbii słynącej z kawy, salsy i języka hiszpańskiego oraz Rumunii, która zazwyczaj kojarzona jest przez nas, Polaków, z upiornym zamkiem Drakuli w Transylwanii. W trakcie warszatów dowiedzieliśmy się , że straszy również Hoia Forest (Straszny Las) - miejsce nawiedzone przez duchy i występujące tam zjawiska paranormalne. Przewrotnie mają tam też tzw. Merry Cemetary - nietypowy cmentarz, na którym wszystkie groby są bajecznie kolorowe, przez co miejsce to przypomina bardziej wesołe miasteczko niż cmentarz. Miłośników serii Top Gear zaskoczy pewnie fakt, że część odcinków do tego programu była kręcona właśni w Rumunii, na Transeagarasan Road.

Czytaj więcej: Międzynarodowe warsztaty językowe w Kościuszce!

Drodzy Uczniowie!

 

Nasza szkoła bierze udział w kolejnej edycji programu „Stypendia świętego Mikołaja”.

Termin przyjmowania wniosków stypendialnych na rok szkolny 2016/2017 upływa 23 września.

Po materiały (druki wniosków) prosimy zgłaszać się do koordynatora programu (biblioteka szkolna - codziennie od 8.30 do 14.30).

Regulamin programu oraz kryteria ubiegania się o stypendium dostępne są w bibliotece szkolnej, a także na stronie internetowej: stypendia.mikołaj.org.pl

Inauguracja roku szkolnego 2016/17

Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 odbędzie się dnia 01.09.2016 r. Rozpocznie się od Mszy Świętej w kościele pw. Św. Ludwika we Włodawie o godzinie 8:00. Następnie część oficjalna będzie miała miejsce o godzinie 9:00 na placu przed szkołą.

Podkategorie