zjazd

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

ul. Szkolna 1;

22-200 Włodawa;

tel. (0-82) 572 10 23;

fax:(0-82) 572 14 73;

e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl

FJE Facebook Like Box

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

KOŚCIUSZKOWIEC Z PASJĄ. MICHAŁ ARCISZEWSKI Z KL. III B LAUREATEM OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „CZŁOWIEK W KRAJOBRAZIE"

Michał Arciszewski z kl. III B został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Człowiek w krajobrazie" zorganizowanego dla uczniów klas trzecich i czwartych wszystkich typów szkół ponadgimnazjalnych w kraju przez Instytut Architektury Krajobrazu na Wydziale Matematyki, Informatyki i Architektury Krajobrazu Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. Michał złożył na konkurs cykl zdjęć składający się z trzech fotografii pt. „Panta rhei... Mój poranek. Moje południe. Mój zmierzch". Jego prace fotograficzne zostały docenione przez jury konkursowe, bowiem Michał zajął trzecie miejsce i został nagrodzony indeksem na studia na kierunku Architektura Krajobrazu na KUL. Gratulujemy Michałowi tego osiągnięcia i życzymy mu jako już naszemu absolwentowi dalszych sukcesów na studiach, które niech będą dla niego czasem rozwijania swojej wiedzy, umiejętności, zainteresowań, talentów i pasji!

 

1 IMG 22200 2 IMG 55000 3 imggcsi4647769701BCE27CFBA941FD1405D89BD07C9696mpid10maxwidth1440maxheight702.5

„Kultura jest cool!” w Kościuszce - grant z Fundacji Banku Zachodniego WBK dla naszej szkoły

Z radością i satysfakcją informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie z Fundacji BZ WBK w ramach Programu Grantowego „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. W tegorocznej edycji programu udział wzięło 384 szkół, placówek, stowarzyszeń i organizacji z całej Polski, z czego 71 otrzymało wsparcie finansowe, w tym nasza szkoła na realizację projektu „Kultura jest cool!”. Projekt będzie realizowany od września, a jego beneficjentami będą wychowankowie internatu. Głównym celem projektu jest przeciwdziałanie patologii wśród młodzieży poprzez dostarczenie jej pozytywnych wzorców zachowań i alternatywnych form spędzania czasu wolnego oraz promocja aktywnego uczestnictwa młodzieży w różnych formach kultury wysokiej, rozwijanie umiejętności korzystania z ofert instytucji kultury i nauka stosowania zasad savoir – vivre’u w praktyce. Uczestnicy projektu wezmą udział w zajęciach o charakterze edukacyjno - wychowawczym i rekreacyjnym, warsztatach i konsultacjach z psychologiem, wycieczce do ośrodków kultury w Lublinie oraz przygotują imprezy kulturalne dla przedstawicieli różnych pokoleń.

 

RS

DAWID CHUDYCZ Z KL. I A FINALISTĄ ETAPU DIECEZJALNEGO XX OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU BIBLIJNEGO

f8f27744e78e61531d368383cbc204bd26 kwietnia 2016 r. w sali Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach odbył się etap diecezjalny XX Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana" pod patronatem JE Ks. Abp. Wojciecha Polaka Prymasa Polski oraz JE Ks. Abp. Stanisława Gądeckiego Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Zgromadzonych uczestników przywitał JE Ks. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda. Ordynariusz udzielił im błogosławieństwa i życzył dobrych wyników. W całym kraju do etapów diecezjalnych przystąpiło 1400 uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Magdalena Czerniak z kl. II A, Jakub Sadowski z kl. II C oraz Dawid Chudycz z kl. I A. Nasz uczeń Dawid Chudycz wykazał się doskonałym przygotowaniem, bardzo dobrą wiedzą, zajął 7. miejsce i dzięki temu zdobył tytuł FINALISTY diecezjalnego finału konkursu. Gratulujemy Dawidowi sukcesu, który jest efektem jego pracowitości, wytrwałości i systematyczności w zgłębianiu tajemnic Pisma Świętego oraz życzymy wielu kolejnych!

 

RS

MICHAŁ ARCISZEWSKI Z KL. III B LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „TYTUŁ W KADRZE"

nnnMichał Arciszewski z kl. III B znalazł się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Tytuł w kadrze" zorganizowanego przez Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Wł. St. Reymonta w Lublinie. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie jej kreatywności poprzez prezentowanie własnego wyobrażonego obrazu ilustrującego tytuł książki, wzmacnianie patriotyzmu, pogłębianie wiedzy o literaturze oraz zachęcanie młodych ludzi do fotografowania otaczającego nas świata. 26 kwietnia podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu w ZSO-W w Lublinie Michał za swoje prace fotograficzne został uhonorowany wyróżnieniem i cennymi nagrodami rzeczowymi.


Gratulujemy Michałowi tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań, talentów i pasji!

RS

GOŚCINNE PROGI „KOŚCIUSZKI"

Dzień otwarty szkoły 2016-70W poniedziałek, 25 kwietnia br. nasze liceum gościnnie otworzyło swe drzwi dla gimnazjalistów. Od samego rana było wyjątkowo gwarno i radośnie. Na licznie przybywającą do szkoły młodzież miejscowych i okolicznych gimnazjów od progu czekało wiele niespodzianek. „Dobre Wróżki z Kościuszki" (na czele z panią dyrektor Arleną Krawczuk) zadbały, by każdy zwiedzający mógł poznać tradycję liceum, doświadczyć spotkania ze szkolną społecznością, uczestniczyć w licznych atrakcjach. W programie Dnia Otwartego znalazły się m.in. pokazy chemiczne „Eliksir Alchemika", łamigłówki matematyczno - logiczne „ Rusz głową", zawody pływackie, pokaz mody ekologicznej i występy taneczne. Gimnazjaliści spotkali się z wychowawcami planowanych klas pierwszych, uczestniczyli w projekcji filmów w j. angielskim, zainteresowani zwiedzali internat i byli na „herbatce u Sienkiewicza" w szkolnej bibliotece. Popularnością cieszyły się prezentacje z biologii („Brainiac"), historii („Czarownice w średniowieczu"), w języku hiszpańskim i francuskim, reklamy w wykonaniu uczniów oraz prezentacja multimedialna „Palący temat, niska emisja" połączona z konkursem wiedzy dla gimnazjalistów.

Czytaj więcej: GOŚCINNE PROGI „KOŚCIUSZKI"

Prawda o Katyniu wciąż żywa...

 

   Kłamstwo katyńskie pozostawiło w sercach Polaków ogromny ból. Prawda skrywana tak długo wstrząsnęła całym światem, lecz w szcególności naszym narodem. Zbrodnia II wojny światowej musiała czekać w ukryciu, by w końcu o sobie przypomnieć. Dziś, 76 lat po tym okrutnym wydarzeniu jesteśmy świadomi, bogatsi o wiedzę, lecz wciąż pełni smutku i utęsknieni sprawiedliwości....

   W tym roku, już po raz drugi Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku zorganizował Powiatowy Konkurs Historyczny „Katyń... Ocalić od zapomnienia“. Myślą przewodnią przedsięwzięcia jest kultywowanie pamięci o ofiarach wydarzeń 1940 roku. Konkurs przebiegał jednoetapowo w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej na poziomach szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali bierni i pod kierunkiem swoich nauczycieli licznie wzięli w nim udział. 22 kwietnia b.r. w szkole w Hańsku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu. Uczniowie Kościuszki zdobyli zaszczytne miejsca na podium!

   Dzień ten uświetniło złożenie kwiatów oraz zniczy pod Dębami Pamięci Ofiar Katynia w Hańsku, projekcja filmu promującego walory gminy Hańsk, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury oraz przygotowana przez uczniów szkoły akademia upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Placówkę zaszczyciły swoją obecnością również takie osobistości, jak pani Maria Durys, prezes Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska Włodawa“, pan poseł Marcin Duszek, pan Bogusław Smolik, pracownik Muzeum Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego, czy pan Leszek Popik, reprezentujący Starostwo Powiatowe we Włodawie.

   Ilość uczniów, jaka wzięła udział w konkursie, świadczy o czynnym zaangażowaniu młodzieży w dbałość o pamięć historyczną naszego narodu i jest najlepszym dowodem jej patriotyzmu. Mamy nadzieję, że za rok to wydarzenie będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem, a prawda o Katyniu będzie wiecznie żywa w sercach nas, Polaków!

  

Oto lista uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia:

Konkurs wiedzy:

1. miejsce - Michał Iwaniuk z klasy I C

3. miejsce - Paweł Kaźmieruk z klasy II C

Konkurs plastyczny:

1. miejsce - Diana Kuzioła z klasy II C

2. miejsce - Magdalena Koleśnik z klasy II C

3. miejsce - Weronika Hasiewicz z klasy II B

wyróżnienie - Klaudia Kasprzak z klasy II B

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!

Magdalena Koleśnik, kl. II C

Wyniki zawodów pływackich

Wyniki zawodów pływackich zorganizowanych przez

I LO im. Tadeusza Kościuszki z okazji Dnia Otwartego Szkoły.

1 Konkurencja: 100m. ZMIENNYM

GIMNAZJA DZ.

1 KALISZUK ALEKSANDRA PG1 1:33:21

GIMNAZJA CH.

1 ODYNIEC BARTOSZ PG1 1:30:00

2 PIECH SEBASTIAN PG2 1:48:11

3 SKWAREK JAKUB PG2 2:01:31

I LO

1 SKWAREK MICHAŁ 1:38:11

2 MAŁYSZCZAK GRZEGORZ 1:39:35

3 KALISZUK ŁUKASZ 1:40:32

2 Konkurencja: 50m. GRZBIET DZ

GIMNAZJA

1 ŁAKUTA JAGODA PG1 00:50:84

I LO

1 KWIATKOWSKA DOMINIKA 00:54:66

3 Konkurencja: 50m. KLASYK CH

1 GROMYSZ MACIEJ PG1 00:43:42

2 NILIPIUK KAROL PG2 00:47:00

3 WULCZYŃSKI PIOTR PG2 00:47:89

4 Konkurencja: 50m. KLASYK DZ

GIMNAZJA

1TROCHIMIUK ALEKSANDRA PG2 00:53:73

2 ŁAKUTA JAGODA PG1 1:01:28

3 STASZEWSKA JULIA PG2 1:05:70

I LO

1 WRZESIEŃ ALEKSANDRA 00:56:20

5 Konkurencja: 50m. GRZBIET CH

GIMNAZJA

1 PIECH SEBASTIAN PG2 00:45:89

2 ŁAKUTA SZYMON PG1 00:46:21

3 SKWAREK JAKUB PG2 00:53 93

I LO

1 KUSIUK RAFAŁ 00:44:21

6 Konkurencja: 50m. DOWOLNY DZ

GIMNAZJA

1 KALISZUK ALEKSANDRA PG1 00:33:93

2 KULESZA JULIA PG2 00:39:37

3 FILIPEK JULIA PG2 00:45:22

I LO

1 LEWANDOWICZ PAULINA 00:52:54

7 Konkurencja:50m.DOWOLNY CH

GIMNAZJA

1 ODYNIEC BARTOSZ PG1 00:34:55

2 GROMYSZ MACIEJ PG1 00:35 65

3 STANIAK ŁUKASZ PG2 00:36:51

I LO

1 MAŁYSZCZAK GRZEGORZ 00:34:25

2 SKWAREK MICHAŁ 00:35:20

3 KALISZUK ŁUKASZ 00:35:60

SUKCESY KOŚCIUSZKOWCÓW W XIII POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM DLA MŁODZIEŻY!

22 kwietnia b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego Dla Młodzieży „Zabić śmiechem – zbrodnia według Joanny Chmielewskiej". W finale rywalizowało ze sobą 38 uczniów z dziesięciu szkół naszego powiatu. Doskonała znajomość szczegółów przeczytanych lektur, niesamowita pamięć i wysoka motywacja sprawiły, że uczennice naszej szkoły uzyskały świetne wyniki: Małgorzata Filipowicz z kl. I c zajęła 3. miejsce, natomiast Daria Nowicka z kl. I c otrzymała wyróżnienie. Za tak świetne przygotowanie nasi laureaci zostali uhonorowani dyplomami i cennymi, bardzo atrakcyjnymi nagrodami – bonami na zakupy w Empiku. Nasze gratulacje!


A wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu już za rok!

 

RS

Podkategorie