zjazd

Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

ul. Szkolna 1;

22-200 Włodawa;

tel. (0-82) 572 10 23;

fax:(0-82) 572 14 73;

e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl

FJE Facebook Like Box

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

MICHAŁ ARCISZEWSKI Z KL. III B LAUREATEM WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „TYTUŁ W KADRZE"

nnnMichał Arciszewski z kl. III B znalazł się w gronie laureatów Wojewódzkiego Konkursu Fotograficznego „Tytuł w kadrze" zorganizowanego przez Zespół Szkół Odzieżowo-Włókienniczych im. Wł. St. Reymonta w Lublinie. Celem konkursu było promowanie czytelnictwa wśród młodzieży, rozwijanie jej kreatywności poprzez prezentowanie własnego wyobrażonego obrazu ilustrującego tytuł książki, wzmacnianie patriotyzmu, pogłębianie wiedzy o literaturze oraz zachęcanie młodych ludzi do fotografowania otaczającego nas świata. 26 kwietnia podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu w ZSO-W w Lublinie Michał za swoje prace fotograficzne został uhonorowany wyróżnieniem i cennymi nagrodami rzeczowymi.


Gratulujemy Michałowi tego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów w rozwijaniu swoich zainteresowań, talentów i pasji!

RS

GOŚCINNE PROGI „KOŚCIUSZKI"

Dzień otwarty szkoły 2016-70W poniedziałek, 25 kwietnia br. nasze liceum gościnnie otworzyło swe drzwi dla gimnazjalistów. Od samego rana było wyjątkowo gwarno i radośnie. Na licznie przybywającą do szkoły młodzież miejscowych i okolicznych gimnazjów od progu czekało wiele niespodzianek. „Dobre Wróżki z Kościuszki" (na czele z panią dyrektor Arleną Krawczuk) zadbały, by każdy zwiedzający mógł poznać tradycję liceum, doświadczyć spotkania ze szkolną społecznością, uczestniczyć w licznych atrakcjach. W programie Dnia Otwartego znalazły się m.in. pokazy chemiczne „Eliksir Alchemika", łamigłówki matematyczno - logiczne „ Rusz głową", zawody pływackie, pokaz mody ekologicznej i występy taneczne. Gimnazjaliści spotkali się z wychowawcami planowanych klas pierwszych, uczestniczyli w projekcji filmów w j. angielskim, zainteresowani zwiedzali internat i byli na „herbatce u Sienkiewicza" w szkolnej bibliotece. Popularnością cieszyły się prezentacje z biologii („Brainiac"), historii („Czarownice w średniowieczu"), w języku hiszpańskim i francuskim, reklamy w wykonaniu uczniów oraz prezentacja multimedialna „Palący temat, niska emisja" połączona z konkursem wiedzy dla gimnazjalistów.

Czytaj więcej: GOŚCINNE PROGI „KOŚCIUSZKI"

Prawda o Katyniu wciąż żywa...

 

   Kłamstwo katyńskie pozostawiło w sercach Polaków ogromny ból. Prawda skrywana tak długo wstrząsnęła całym światem, lecz w szcególności naszym narodem. Zbrodnia II wojny światowej musiała czekać w ukryciu, by w końcu o sobie przypomnieć. Dziś, 76 lat po tym okrutnym wydarzeniu jesteśmy świadomi, bogatsi o wiedzę, lecz wciąż pełni smutku i utęsknieni sprawiedliwości....

   W tym roku, już po raz drugi Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Hańsku zorganizował Powiatowy Konkurs Historyczny „Katyń... Ocalić od zapomnienia“. Myślą przewodnią przedsięwzięcia jest kultywowanie pamięci o ofiarach wydarzeń 1940 roku. Konkurs przebiegał jednoetapowo w dwóch kategoriach: wiedzowej i plastycznej na poziomach szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali bierni i pod kierunkiem swoich nauczycieli licznie wzięli w nim udział. 22 kwietnia b.r. w szkole w Hańsku miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu. Uczniowie Kościuszki zdobyli zaszczytne miejsca na podium!

   Dzień ten uświetniło złożenie kwiatów oraz zniczy pod Dębami Pamięci Ofiar Katynia w Hańsku, projekcja filmu promującego walory gminy Hańsk, która odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury oraz przygotowana przez uczniów szkoły akademia upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. Placówkę zaszczyciły swoją obecnością również takie osobistości, jak pani Maria Durys, prezes Stowarzyszenia „Rodzina Katyńska Włodawa“, pan poseł Marcin Duszek, pan Bogusław Smolik, pracownik Muzeum Pojezierza Łęczyńsko – Włodawskiego, czy pan Leszek Popik, reprezentujący Starostwo Powiatowe we Włodawie.

   Ilość uczniów, jaka wzięła udział w konkursie, świadczy o czynnym zaangażowaniu młodzieży w dbałość o pamięć historyczną naszego narodu i jest najlepszym dowodem jej patriotyzmu. Mamy nadzieję, że za rok to wydarzenie będzie cieszyć się równie dużym zainteresowaniem, a prawda o Katyniu będzie wiecznie żywa w sercach nas, Polaków!

  

Oto lista uczniów naszej szkoły, którzy otrzymali nagrody i wyróżnienia:

Konkurs wiedzy:

1. miejsce - Michał Iwaniuk z klasy I C

3. miejsce - Paweł Kaźmieruk z klasy II C

Konkurs plastyczny:

1. miejsce - Diana Kuzioła z klasy II C

2. miejsce - Magdalena Koleśnik z klasy II C

3. miejsce - Weronika Hasiewicz z klasy II B

wyróżnienie - Klaudia Kasprzak z klasy II B

 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia za rok!

Magdalena Koleśnik, kl. II C

Wyniki zawodów pływackich

Wyniki zawodów pływackich zorganizowanych przez

I LO im. Tadeusza Kościuszki z okazji Dnia Otwartego Szkoły.

1 Konkurencja: 100m. ZMIENNYM

GIMNAZJA DZ.

1 KALISZUK ALEKSANDRA PG1 1:33:21

GIMNAZJA CH.

1 ODYNIEC BARTOSZ PG1 1:30:00

2 PIECH SEBASTIAN PG2 1:48:11

3 SKWAREK JAKUB PG2 2:01:31

I LO

1 SKWAREK MICHAŁ 1:38:11

2 MAŁYSZCZAK GRZEGORZ 1:39:35

3 KALISZUK ŁUKASZ 1:40:32

2 Konkurencja: 50m. GRZBIET DZ

GIMNAZJA

1 ŁAKUTA JAGODA PG1 00:50:84

I LO

1 KWIATKOWSKA DOMINIKA 00:54:66

3 Konkurencja: 50m. KLASYK CH

1 GROMYSZ MACIEJ PG1 00:43:42

2 NILIPIUK KAROL PG2 00:47:00

3 WULCZYŃSKI PIOTR PG2 00:47:89

4 Konkurencja: 50m. KLASYK DZ

GIMNAZJA

1TROCHIMIUK ALEKSANDRA PG2 00:53:73

2 ŁAKUTA JAGODA PG1 1:01:28

3 STASZEWSKA JULIA PG2 1:05:70

I LO

1 WRZESIEŃ ALEKSANDRA 00:56:20

5 Konkurencja: 50m. GRZBIET CH

GIMNAZJA

1 PIECH SEBASTIAN PG2 00:45:89

2 ŁAKUTA SZYMON PG1 00:46:21

3 SKWAREK JAKUB PG2 00:53 93

I LO

1 KUSIUK RAFAŁ 00:44:21

6 Konkurencja: 50m. DOWOLNY DZ

GIMNAZJA

1 KALISZUK ALEKSANDRA PG1 00:33:93

2 KULESZA JULIA PG2 00:39:37

3 FILIPEK JULIA PG2 00:45:22

I LO

1 LEWANDOWICZ PAULINA 00:52:54

7 Konkurencja:50m.DOWOLNY CH

GIMNAZJA

1 ODYNIEC BARTOSZ PG1 00:34:55

2 GROMYSZ MACIEJ PG1 00:35 65

3 STANIAK ŁUKASZ PG2 00:36:51

I LO

1 MAŁYSZCZAK GRZEGORZ 00:34:25

2 SKWAREK MICHAŁ 00:35:20

3 KALISZUK ŁUKASZ 00:35:60

SUKCESY KOŚCIUSZKOWCÓW W XIII POWIATOWYM KONKURSIE CZYTELNICZYM DLA MŁODZIEŻY!

22 kwietnia b.r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie odbył się finał XIII Powiatowego Konkursu Czytelniczego Dla Młodzieży „Zabić śmiechem – zbrodnia według Joanny Chmielewskiej". W finale rywalizowało ze sobą 38 uczniów z dziesięciu szkół naszego powiatu. Doskonała znajomość szczegółów przeczytanych lektur, niesamowita pamięć i wysoka motywacja sprawiły, że uczennice naszej szkoły uzyskały świetne wyniki: Małgorzata Filipowicz z kl. I c zajęła 3. miejsce, natomiast Daria Nowicka z kl. I c otrzymała wyróżnienie. Za tak świetne przygotowanie nasi laureaci zostali uhonorowani dyplomami i cennymi, bardzo atrakcyjnymi nagrodami – bonami na zakupy w Empiku. Nasze gratulacje!


A wszystkich zainteresowanych zachęcamy do udziału w następnej edycji konkursu już za rok!

 

RS

WYNIKI POWIATOWYCH KONKURSÓW JĘZYKA ANGIELSKIEGO I ROSYJSKIEGO DLA GIMNAZJALISTÓW

14 kwietnia 2016r., w naszej szkole, już po raz czternasty odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego „THE 14TH ENGLISH LANGUAGE COMPETITION” oraz Konkurs Języka Rosyjskiego „Русский язык - моё хобби”. W konkursach językowych udział wzięło 27 gimnazjalistów z Publicznego Gimnazjum Nr 1 i Nr 2 we Włodawie oraz Gimnazjów w Hannie i Woli Uhruskiej. W czasie godziny zegarowej uczniowie rozwiązywali testy składające się z 7 poleceń, za które mogli otrzymać maksymalnie 55 punktów. Testy obejmowały sprawdzenie umiejętności w zakresie słuchania i czytania ze zrozumieniem, znajomości słownictwa i struktur gramatycznych, a także podstawowej wiedzy o Wielkiej Brytanii oraz krajów rosyjskiego obszaru językowego.

Laureatem konkursu języka angielskiego okazała się Julia Kunz (41 pkt) z PG Nr 2 we Włodawie. Drugie miejsce zajęła Joanna Kaczyńska (34 pkt) z PG nr 2. Za nią - z wynikiem 33 pkt- uplasował się Hubert Łobko z PG Nr 1 zajmując trzecie miejsce. W konkursie języka rosyjskiego pierwsze miejsce zajęła Weronika Kulbicka z Gimnazjum w Woli Uhruskiej (49 pkt), drugie miejsce Julia Koszut z PG Nr 2 we Włodawie (48 pkt) oraz trzecie Agnieszka Raczyńska z Gimnazjum w Woli Uhruskiej (41 pkt). Na laureatów czekają pamiątkowe dyplomy oraz atrakcyjne nagrody ufundowane przez I LO oraz wydawnictwo Oxford University Press. Rozdanie nagród odbędzie się w I LO we Włodawie dnia 25 kwietnia 2016 r., w Dniu Drzwi Otwartych Szkoły.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i życzymy wielu sukcesów w nauce języków obcych.

Zwycięzcom konkursów gratulujemy i zapraszamy na Otwarte Drzwi Szkoły.

mgr Anna Daniluk

mgr Anna Chorąży

 

Program artystyczny z okazji uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski

Program słowno muzyczny przygotowany przez uczniów I LO pod opieką Pani Róży Szaranik zaprezentowany w Kościele NSJ we Włodawie podczas włodawskich uroczystości 1050 rocznicy Chrztu Polski

ZAPROSZENIE DO OBEJRZENIA WYSTAWY W BIBLIOTECE

ddAktualnie w bibliotece szkolnej wyeksponowana jest wystawa prac plastycznych Katarzyny Matczuk z kl. III A pt. „Zapach snu, barwa słów, rysunek ust, niedokończony jasny portret Twój...". Autorka o sobie: „Nazywam się Kasia Matczuk i mam 18 lat (urodziny obchodzę 31 grudnia!). Pochodzę z malowniczej miejscowości nad Bugiem - Hanny. Kocham wieś i otaczającą mnie na co dzień nadbużańską przyrodę... W I LO im. Tadeusza Kościuszki uczę się już ostatni rok, a więc przede mną jest już tylko MATURA!!!. Swoją przyszłość wiążę raczej z językiem rosyjskim, jednak nie zamierzam rezygnować z pasji, jaką jest tworzenie amatorskich „dzieł sztuki".

Czytaj więcej: ZAPROSZENIE DO OBEJRZENIA WYSTAWY W BIBLIOTECE

Podkategorie