Kontakt

I Liceum Ogólnokształcące

im. Tadeusza Kościuszki we Włodawie

ul. Szkolna 1;

22-200 Włodawa;

tel. (0-82) 572 10 23;

fax:(0-82) 572 14 73;

e-mail: szkola@1lo.wlodawa.pl

FJE Facebook Like Box

Odwiedza nas 16 gości oraz 0 użytkowników.

Życzenia świąteczne

„Donośne bicie dzwonów
wzywa na rezurekcję

pójdźmy więc tam czym prędzej
na uroczystą procesję
i na dziękczynienie
ze zmartwychwstania Chrystusa

niech radują się dusze –
Alleluja!”
                                    

                                     Jadwiga Zgliszewska

Całemu Gronu Pedagogicznemu, uczniom, ich rodzicom i wszystkim pracownikom naszej szkoły życzę zdrowych, spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych.

   Niech Zmartwychwstały Chrystus przyniesie duchowe odrodzenie, napełni serca radością, nadzieją i pokojem, da siłę w pokonywaniu codziennych trudów i trosk oraz pozwoli z ufnością i wiarą patrzeć w przyszłość. Wesołego Alleluja!

                                                                                                                                         Dyrektor szkoły

                                                                                                                              Arlena Krawczuk

Targi Edukacyjne Szkół Wyższych

Przed uczniami klas trzecich czas podejmowania ważnych decyzji życiowych związanych z dalszą edukacją i wyborem kierunku studiów. Wzorem lat ubiegłych, dnia 25 marca 2015 r. w naszym liceum odbyły się Targi Edukacyjne Szkół Wyższych i Policealnych, podczas których uczelnie zaprezentowały swoją ofertę i przygotowały ciekawe stoiska. W tym roku nasze zaproszenie przyjęły :

1. Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej

2. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie

3. Centrum Nauki i Biznesu „ŻAK” w Chełmie

4. Katolicki Uniwersytet Lubelski

5. Medyczne Studium Zawodowe w Parczewie

6. Politechnika Lubelska

7. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie

8. Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie.

         W spotkaniu wzięli również przedstawiciele Powiatowego Urzędu Pracy we Włodawie, którzy doradzali czym kierować się przy wyborze uczelni i przyszłego zawodu.

Z ortografią za pan brat

26 marca 2015 r. w Krasnymstawie odbył się etap wojewódzki III Konkursu Poprawności Językowej „Mówię i piszę po polsku”. Wzięli w nim udział uczniowie z 27 szkół ponadgimnazjalnych województwa lubelskiego, w tym uczennice naszej szkoły - Kinga Cherszepska i Kinga Kuchta (która zajęła 4. miejsce) przygotowane przez panią Beatę Szmidt. Test składał się z dwóch części: dyktanda i zadań z zakresu poprawności językowej. Czas oczekiwania na sprawdzenie prac konkursowych urozmaicił interesujący wykład na temat mody w języku. Konkurs okazał się ciekawym doświadczeniem. Oby w przyszłym roku również nie zabrakło chętnych do udziału w kolejnej edycji! 

Kinga Kuchta 3a

Tanecznym krokiem ku maturze

Do matury pozostało 45 dni. TYLKO 45 dni. A nasi abiturienci, zamiast siedzieć w szkole i tonąć w notatkach o starożytnej Grecji czy reakcjach redoks, bezczelnie zapragnęli smaku kultury. Teatr sobie wymyślili! Tym sposobem, w czwartek 19.03.2015 r. autokar po brzegi wypełniony przyszłością polskiego narodu, wyruszył do Lublina, by młodzież zachwycała się inscenizacją „Tanga” Sławomira Mrożka. W związku z tym, że gwiazdy mają w zwyczaju się spóźniać, nasza grupa jako ostatnia zawitała w „Chatce Żaka”. Opinie o spektaklu były nadzwyczaj dobre – jedni zafascynowali się aktorami grającymi Edka i Eleonorę (znanymi z genialnych i trudnych produkcji TVN-u, np. „Szpital” czy „Szkoła”), inni zrozumieli sens tytułu dramatu, kiedy pojawił się stroboskop, a jeszcze inni (niestety, głównie kadra) zachwycili się sztuką samą w sobie. Po teatrze przyszedł czas na zwiedzanie muzeum w Bramie Grodzkiej i m.in. obejrzenie wystawy „Lublin. Pamięć miejsca”. Ostatnim elementem wycieczki był czas wolny w Tarasach Zamkowych, gdzie młodzież szturmem ruszyła do sklepów z jedzeniem. Zmęczeni, ale w dobrych humorach i, mam nadzieję, choć trochę „ukulturowieni” wróciliśmy do Włodawy. Kolejne tango dopiero po maturze!

K.Ch 3b

PASJONACI CZYTELNICTWA SĄ WŚRÓD NAS

PASJONACI CZYTELNICTWA SĄ WŚRÓD NAS13 marca b.r. odbył się w naszej szkole pierwszy etap XII Powiatowego Konkursu Czytelniczego dla Młodzieży „Zagadki kryminalne Agathy Christie”. W konkursie wzięło udział 42 uczniów. Cieszymy się, że jest w naszej szkole tak duża grupa młodzieży, która sięga po książki spoza kanonu lektur szkolnych, lubi czytać dla własnej satysfakcji i przyjemności, rozwijając w ten sposób swój intelekt, potencjał twórczy, zainteresowania i pasje.

 

I tak po niezwykle trudnej „dogrywce” w gronie laureatów eliminacji szkolnych znaleźli się:

1. Michał Arciszewski kl. II B
2. Magdalena Baj kl. II C
3. Aleksandra Łachmańska kl. II C
4. Monika Pawlik kl. II A
5. Mateusz Kiryczuk II C
   To oni będą reprezentować naszą szkołę w finale, który odbędzie się 12 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej we Włodawie.
   Trzymamy za Was kciuki i życzymy zwycięstwa!

RS